Uždaryti
Išjungti
Prisijungti
Uždaryti
Jūsų krepšelis tuščias
Išjungti

Micelinis vanduo

Rikiuoti pagal
Rodyti prekių puslapyje
Filtruoti prekes

Kas yra micelės?

Kosmetikos priemonės su micelėmis atrodo skaidrios, tačiau iš tiesų jose plaukioja daugybė „kamuoliukų“. Micelės ir tie yra iš dviejų dalelių sudaryti mažyčiai kamuoliukai, kuriuos sudaro hidrofilinė galvutė ir lipofilinė uodegėlė. Galvutė pritraukia vandenį, o uodegėlė – riebalus ir nešvarumus. Praktikoje tai reiškia, kad užpylus micelinio vandens ant vatos diskelio, kosmetikos priemonėse esančių micelių uodegelės lieka kyšoti ir atlieka valomąjį darbą. Susijungusios su odos riebalais, nešvarumais ir kosmetikos likučiais, juos ištirpdo per hidrofilines galvutes, prikibusias prie vatos.

Kuo ypatingas micelinis vanduo?

Micelinis vanduo veido nešvarumus ir makiažo likučius valo itin švelniai. Dėka švelnaus valymo nepažeidžiama hidrolipidinė odos plėvelė, taigi oda neišsausinama. Micelinio vandens sudėtyje įprastai nebūna aršių, odą dirginančių ingredientų kaip alkoholis, muilas, kvapiosios medžiagos ar SLS. Taigi micelinės priemonės ypač naudingos sausai ir jautriai odai. Populiariausia priemonė su micelėmis, t. y. micelinis vanduo gali atstoti net kelias priemones: makiažo valiklį, prausiklį ir toniką. Tačiau dėmesio vertos ir kitos priemonės su micelėmis: plaukų šampūnai, dušo želės, prausikliai. Pagrindinis jų privalumas išlieka tas pats – nešvarumai ir riebalai pašalinami ypač švelniai, nedirginant ir nesausinant odos.

Kaip išsirinkti micelinį vandenį?

Ši kosmetikos priemonė dažnu atveju būna papildyta kitais odai naudingais ingredientais: hialurono rūgštimi, augalų ekstraktais, pantenoliu ir kt. Papildomi ingredientai padeda pasirūpinti individualiais odos poreikiais: ją sudrėkinti, nuraminti, sumažinti raudonį, slopinti uždegimus. Taip pat renkantis micelinį vandenį svarbu įvertinti, ar reikalinga makiažo valymo funkcija, nes vieni miceliniai vandens nuvalo tik makiažo likučius, o kiti pilnai atstoja makiažo valiklį. Dėka modernių technologijų, kai kurie miceliniai vandenys nuvalo netgi vandeniui atsparias makiažo priemones. Valymo lygis dažniausiai įvardijamas prekės aprašyme.