Uždaryti
Išjungti
Prisijungti
Uždaryti
Jūsų krepšelis tuščias
Išjungti

Priemonės nuo spuogų

Rikiuoti pagal
Rodyti prekių puslapyje
Filtruoti prekes

NIVEA juostelės nosies poroms valyti

5,31 €
7,59 €
-30%

Kokio tipo odą beria spuogais ir kaip ją prižiūrėti?

Spuogų atsiradimas būdingiausias dviem odos tipams – riebiai ir mišriai odai. Riebiai odai būdingas blizgėjimas, išsiplėtusios poros, uždegiminiai spuogai, inkštirai. Mišri veido oda yra riebi tik iš dalies – dažniausiai riebi būda kakta, nosis ir smakras (ši sritis dar vadinama T zona). Nepaisant odos riebumo ir polinkio į uždegimus, riebi bei mišri oda gali ir šerpetoti. Šie du odos tipai ypač būdingi žmonėms iki 25 metų ir turi būti naudojamos dviejų tipų priemonės nuo spuogų: valomosios bei drėkinamosios.

Kokias priemones nuo spuogų naudoti?

Odą reikėtų valyti švelniomis priemonėmis ir vengti agresyvių, kurios odą išsausina. Sausinant odą, ji gali pradėti išskirti dar daugiau sebumo ir uždegiminius procesus netgi paskatinti. Naudinga rinktis priemones, kurios odą ramina, šveičia, slopina uždegimus. Šias funkcijas atlieka tokie ingredientai kaip AHA rūgštys, anglis, arbatmedžių aliejus, cinkas, salicilo rūgštis. Odos priežiūros rutinoje svarbu turėti toniką, balansuojamąjį prausiklį, šveitiklį, poras sutraukiančiu poveikiu pasižyminčiu veido kremu. Taip pat pravers pleistrai nuo spuogų, kurie pagreitina spuogų gijimą ir neleidžia uždegimui plisti. Renkantis priemones, naudinga rinktis tokias, ant kurių yra žymėjimas „nekomedogeniškas“, tai reiškia, kad priemonė nekemša porų.

Ką daryti, jeigu odos būklė negerėja?

Jeigu oda valoma, drėkinama ir šveičiama, tačiau odos būklė toliau vargina, tuomet vertėtų peržiūrėti ir mitybą. Reikėtų vartoti pakankamai vandens, vengti perdirbtų produktų ir angliavandenių. Kadangi spuogų atsiradimas gali būti susijęs ir su hormonų disbalansu, verta apsilankyti ir pas sveikatos priežiūros specialistus, o taip pat reguliariai lankytis pas kosmetologą.