Kvepalai
Kvepalų skirtumai: kuo skiriasi EDP nuo EDT?
Kvepalų klasifikacija nurodo jų intensyvumą. Populiariausios rūšys yra dvi:
- EDT (Eau de Toilette) – tai yra tualetinis vanduo, kuriame būna apie 5–15 % aromatinių junginių koncentracijos. Aromatas išlieka apie 4 val.
- EDP (Eau de Parfum) arba PDT (Parfum del Toilette) – kvapusis vanduo, kuriame būna apie 10–20 % aromatinių junginių koncentracijos. Aromatas išlieka apie 6 val.
Kokios yra kitos, mažiau populiarios kvepalų rūšys?
- PP (Pure Parfum) – tai yra tikrieji kvepalai, kuriuose būna apie 15–40 % aromatinių junginių koncentracijos. Aromatas išlieka net iki 15 val. Būdinga itin aukšta kaina, tačiau net mažos pakuotės pakaks ilgam.
- EDC (Eau de Cologne) – tai yra odekolonas, kuriame būna apie 3–8 % aromatinių junginių. Aromatas išlieka iki 2 val. Priemonė skirta vyrams ir dažniausiai naudojama po skutimosi.
Perfume Mist – tai kvapnusis kūno purškiklis, kuriame būna apie 3–5 % aromatinių junginių koncentracijos. Aromatas išlieka apie 1 val. Naudojama po vonios ar norint atgaivinti odą.
Ką reiškia kvepalų natos?
Kvepalų aromatas turi viršutines, vidurines (širdies) ir pagrindines (bazines) natas:
- Viršutinės natos sukuria pirmąjį kvapo įspūdį – juntamos vos pasipurškus kvepalais ar pauosčius iš buteliuko. Viršutinėms natoms būdingos smulkios molekulės, kurioms išgaravus pajuntamos vidurinės natos.
- Vidurinės natos sudaro aromato kompozicijos vidurį – atsiskleidžia po kelių minučių ir juntamos apie 2–3 val. Šios natos sudaro apie 40–80 % aromato kompozicijos.
- Bazinės natos išlieka ilgiausiai – apie 4–12 val. ar netgi ilgiau. Tai yra baigiamoji kvapo kompozicijos dalis, kuriai būdingos didžiausiomis, ilgiausiai išliekančios molekulės.