Uždaryti
Išjungti
Prisijungti
Uždaryti
Jūsų krepšelis tuščias

Kvepalai

Rikiuoti pagal
Rodyti prekių puslapyje
Filtruoti prekes
29,99 €
20,99 €
-30%
8,49 €
5,94 €
-30%
4,29 €
3,00 €
-30%
59,00 €
44,25 €
-25%

Kvepalų skirtumai: kuo skiriasi EDP nuo EDT?

Kvepalų klasifikacija nurodo jų intensyvumą. Populiariausios rūšys yra dvi:

  • EDT (Eau de Toilette) – tai yra tualetinis vanduo, kuriame būna apie 5–15 % aromatinių junginių koncentracijos. Aromatas išlieka apie 4 val.
  • EDP (Eau de Parfum) arba PDT (Parfum del Toilette) – kvapusis vanduo, kuriame būna apie 10–20 % aromatinių junginių koncentracijos. Aromatas išlieka apie 6 val.

Kokios yra kitos, mažiau populiarios kvepalų rūšys?

  • PP (Pure Parfum) – tai yra tikrieji kvepalai, kuriuose būna apie 15–40 % aromatinių junginių koncentracijos. Aromatas išlieka net iki 15 val. Būdinga itin aukšta kaina, tačiau net mažos pakuotės pakaks ilgam.
  • EDC (Eau de Cologne) – tai yra odekolonas, kuriame būna apie 3–8 % aromatinių junginių. Aromatas išlieka iki 2 val. Priemonė skirta vyrams ir dažniausiai naudojama po skutimosi.

Perfume Mist – tai kvapnusis kūno purškiklis, kuriame būna apie 3–5 % aromatinių junginių koncentracijos. Aromatas išlieka apie 1 val. Naudojama po vonios ar norint atgaivinti odą.

Ką reiškia kvepalų natos?

Kvepalų aromatas turi viršutines, vidurines (širdies) ir pagrindines (bazines) natas:

  • Viršutinės natos sukuria pirmąjį kvapo įspūdį – juntamos vos pasipurškus kvepalais ar pauosčius iš buteliuko. Viršutinėms natoms būdingos smulkios molekulės, kurioms išgaravus pajuntamos vidurinės natos.
  • Vidurinės natos sudaro aromato kompozicijos vidurį – atsiskleidžia po kelių minučių ir juntamos apie 2–3 val. Šios natos sudaro apie 40–80 % aromato kompozicijos.
  • Bazinės natos išlieka ilgiausiai – apie 4–12 val. ar netgi ilgiau. Tai yra baigiamoji kvapo kompozicijos dalis, kuriai būdingos didžiausiomis, ilgiausiai išliekančios molekulės.