Kremai nuo spuogų
Kuo pasižymi veido kremai nuo spuogų?
Šių kremų formulėje dažniausiai nebūna aliejų ir kitų poras galinčių kimšti ingredientų. Kosmetologų terminais kalbant, kremai nuo spuogų yra nekomedogeniški. Taip pat šie kremai būna papildyti ingredientais, padedančiais raminti uždegimus bei išvengti jų ateityje. Kremams būdinga lengva tekstūra, kad oda negautų papildomo krūvio, kurį patiria dėl itin aktyvių sebumo liaukų. Priemonės nuo spuogų atlieka ne tik normalizuojančią funkciją, bet ir teigiamai veikia spuogų paliktus randelius – suvienodinant odos tekstūrą ir atspalvį, jie tampa mažiau matomi.
Kokios veikliosios medžiagos dedamos į priemones nuo spuogų?
- Salicilo rūgštis. Tai yra BHA rūgštis, kuri pasižymi eksfolijuojančiomis savybėmis, tad pašalina negyvas odos ląsteles ir atkemša poras.
- Benzoilo peroksidas. Tai antibakterinis ingredientas, kuris, žudo bakerijas, sukeliančias visų tipų aknę.
- Arbatmedžių aliejus. Nuo seno vertinamas dėl priešuždegiminių savybių. Padeda rūpintis spuoguota oda ir sumažinti riebumą.
- Azelainė rūgštis. Veikia antibakteriškai ir eksfolijuojančiai. Poveikiu artima salicilo rūgščiai ir benzoilo peroksidui.
- Retinolis. Kartais vadinama ingredientu-aukso viduriuku, kuomet ieškoma priemonių kovojant su spuogais. Šis ingredientas veikia odą ne tik išoriškai, tačiau ir iš vidaus. Skatina odos atsinaujinimą, suvienodina odos atspalvį, todėl spuogų palikti randeliai tampa mažiau matomi.
Spuogai ar aknė?
Aknė yra odos būklė, kurią sukelia sutrikusi odos riebalų gamyba kartu su negyvomis odos ląstelėmis, kurios užkemša odą. Kilus uždegimams, odos paviršiuje matomos įvairios spuogų formos: inkštirai, balti spuogai, papulės, pustulės. Aknę kaip ligą gali nustatyti tik dermatologas, tad kosmetinės priemonės nuo spuogų ir prieš aknę yra silpnos koncentracijos ir saugios naudoti. Tuo tarpu dermalotogai gali skirti vaistus, skirtus gydyti aknei, kurie parduodami tik su receptu.