Uždaryti
Išjungti
Prisijungti
Uždaryti
Jūsų krepšelis tuščias
Išjungti

Veido odos priežiūra rudenį

 

Keičiantis sezonams, mūsų oda pareikalauja ypatingos priežiūros. Oda kaip lakmuso popierėlis reaguoja į kintančią temperatūrą, drėgmės lygį, vėjo stiprumą ir kitas klimato sąlygas. Taip pat oda prisimena visas mūsų nuodėmes, kurias darėme anksčiau: nepaisėme kenksmingų saulės spindulių, nepakankamai miegojome ir gėrėme vandens, o galbūt pavargusios įgriūdavome į lovą nenusivaliusios makiažo.

 

 

Ko rudenėjant tikisi veido oda?

 

Rudenėjant oda, kaip ir klimatas, patiria pereinamąjį laikotarpį. Dėl to svarbu pakoreguoti odos priežiūros rutiną. Vėstant orams, galite pastebėti, kad ima varginta sausa oda arba išsausėję odos ploteliai. Kad taip nenutiktų, oda turėtų būti papildomai drėkinama. Pasirinkite kuo turtingesnį drėkinamųjų medžiagų serumą bei kremą, dažniau palepinkite odą drėkinamąja kauke. Taip pat įvertinkite ir naudojamo prausiklio sudėtį – ar jame nėra aršių putojimą skatinančių medžiagų SLS ar SLES? Tokį prausiklį būtų verta iškeisti į kuo švelnesnį ir drėgmę palaikyti padedantį prausiklį ar valiklį. Be to, net jeigu Jūsų odai būdingas, pavyzdžiui, mišrus tipas, pereinamuoju laikotarpiu gali būti reikalingas kremas sausai odai. Visiškai įprasta, kad odos tipas gali pakisti laikinai. Taip kartais nutinka ne tik dėl orų permainų, bet ir dėl hormoninių pokyčių, patirto ilgalaikio streso ar vartojamų medikamentų.

 

SVARBU! Atėjus rudeniui, į šoną nepadėkime priemonių su SPF apsauga. Saulės spindulių poveikis išlieka aktualus visus metus, tad SPF apsaugos nereikia tik naktiniame kreme.

Kaip rudenį prižiūrėti kūno odą?

 

Kūno odos priežiūra rudenėjant yra tikrai ne mažiau svarbi. Per vasarą oda patiria tiek malonų, tiek žalingą saulės poveikį. Daugelis priemones su SPF kasdienai naudoja tik veidui, o visą kūną pasitepa tik būnant paplūdimyje. Visgi vasarą, esant šiltiems orams, dėvime atvirus drabužius, tad dalis kūno paplūdimio režimu gyvena beveik kasdien. Odos nuovargio pasekmės gali pasimatyti tik rudenį, kai pradedame dėvėti kūną daugiau dengiančius drabužius. Oda gali būti dirglesnė, sausesnė, vietomis šerpetojanti. Į pagalbą pasikvieskite drėkinamosiomis ir maitinamosiomis savybėmis pasižymintį kūno losjoną. Jeigu odos išsausėjimai gan ženklūs, pravers ir riebesnės konsistencijos, stipriai maitinantis kūno sviestas ar riebus kremas sausai odai.

 

SVARBU! Veido ir kūno odos drėgmės atkūrimu ir palaikymu rūpinkimės jau rudens pradžioje. Tai padės išvengti odos būklės blogėjimo, kurį skatina pamažu žvarbstantis oras. Pernelyg apleista sausa oda gali pasiekti net dermatito būklę.

 

Rudeninė lūpų odos priežiūra

 

Keičiantis orams pasirūpinkime ir optimalia lūpų odos priežiūra. Jeigu vasarą naudojome lengvą drėkinamąjį lūpų balzamą su SPF apsauga, rudeniui labiau tiks stipriau maitinantis lūpų balzamas. Taip pat nepamirškime lūpų odą reguliariai nušveisti. Kai kam patinka naudoti namines priemones, pavyzdžiui medų arba medų, sumaišytą su cukrumi, tačiau galime įsigyti ir specializuotų lūpų šveitiklių, kurių nereiks kas kartą pasiruošti. Be to, jų sudėtis gerokai įvairesnė ir turtingesnė, o ir aromatų esama pačių įvairiausių: vyšnių, citrinų, kivių ir kt.

 

SVARBU! Naudojant lūpų priežiūros priemones, svarbu su niekuo jų nesidalinti. Kadangi daugelis žmonių yra Herpes viruso nešiotojai, dalinantis lūpų priežiūros priemonėmis, ant jų patekęs Herpes virusas lengvai patenka ant jūsų lūpų, kur įsitaiso kaip bjauri, skausminga ir ilgai gyjanti pūslelė. Persirgus šia virusine liga, savo lūpų priežiūros priemones reikėtų atsinaujinti.