Uždaryti
Išjungti
Prisijungti
Uždaryti
Jūsų krepšelis tuščias

Kaukės veidui: rūšys ir pasirinkimai pagal odos tipą

Veido kaukių naudojimas – ir malonus, ir naudingas grožio ritualas. Veido kaukes reikėtų naudoti bent porą kartų per savaitę, atsižvelgiant į individualius odos poreikius. Odai gali reikėti drėgmės, maitinimo, valymo, skaistinimo, raminimo, atkūrimo. Šiems tikslams pasiekti tarnauja skirtingos veikliosios medžiagos, su kuriomis verta susipažinti ir išbandyti.

 

Kaukių rūšys

Kaukės veidui gali būti tepamos ir nuplaunamos, tepamos ir nulupamos, tepamos-burbulinės, tepamos ir paliekamos per naktį, taip pat lakštinės ir hidrogelinės. Šios kaukių rūšys daugiausia nusako patogumą, tačiau nenulemia efektyvumo. Efektyvi gali būti tiek tepama, tiek lakštinė kaukė. Kadangi lakštinės kaukės yra itin patogios naudoti, pastaruoju metu būtent ši rūšis sparčiai šauna į viršų ir asortimentas nuolat plečiasi.

 

 

Kaukės ir jų veikliosios medžiagos pagal odos tipą

Mišri, riebi, į spuogus linkusi oda. Šio tipo odai geriausia rinktis valomąsias, balansuojamąsias, poras sutraukiančias veido kaukes. Jų sudėtyje dažnai sutinkami ingredientai: salicilo rūgštis, cinkas, AHA vaisių rūgštys, anglis, arbatmedžių aliejus, žaliasis molis, jūros dumblių ekstraktas, vitaminas A (retinolis). Tokios kaukės išvalo ir sutraukia poras, neleidžia susidaryti inkštirams ir uždegiminiams spuogams, subalansuoja odos riebalų išsiskyrimą. Neretai probleminei odai skirtos kaukės pasižymi ir drėkinamosiomis savybėmis, nes net riebi oda gali būti dehidratavusi. Svarbu atkreipti dėmesį, kad esant itin ūmiai odos būklei, reikėtų kreiptis į dermatologą, kad būtų įvertinta, ar nevargina aknė. Tokiu atveju gali prireikti ir specializuotų, receptinių priemonių odai prižiūrėti bei gydyti.

 

Sausa, dehidratavusi, jautri, rausti linkusi oda. Šio tipo odai geriausia rinktis intensyviu drėkinamuoju, maitinamuoju bei raminamuoju poveikiu pasižyminčias veido kaukes. Jos dažnai būna papildytos hialurono rūgštimi, alavijų sultimis, terminiu vandeniu, gliceroliu, rožiniu ar baltuoju moliu. Kaukės veidui su šiomis veikliosiomis medžiagomis padeda odai atgauti drėgmę, tonusą, gyvybingumą ir išvengti sudirgimų. Bandant atstatyti odos drėgmę, taip pat verta atkreipti dėmesį, ar oda gausiai šerpetoja, ir reguliariai naudoti odos šveitiklį. Tai svarbu, nes negyvos odos sluoksnis gali trukdyti veikliosioms medžiagoms atlikti savo darbą ir sukelti klaidinančių minčių, kad drėkinamosios kaukės, kremai bei serumai negelbsti. Tiesa, esant itin jautriai odai, šveitiklius reikėtų rinktis kuo švelnesnius, enziminius, o taip pat vengti naudoti nulupamąsias veido kaukes.

 

Tonusą praradusi, brandi, raukšlių turinti oda. Dažnai vis dar nustembama, kad į brandžią odą turinčiųjų kategoriją patenka asmenys, sulaukę maždaug 25–erių. Būtent tuomet pradeda lėtėti kolageno gamyba organizme ir oda ima prarasti tonusą bei formuojasi pirmosios raukšlės. Procesai gali prasidėti keleriais metais anksčiau arba vėliau – tai priklauso nuo odos tipo, genetikos ir gyvenimo būdo ypatumų. Brandžiai odai skirtos veido kaukės pasižymi senėjimo procesus lėtinančiu, atkuriamuoju, drėkinamuoju ir pakeliamuoju efektu. Tokios kaukės veidui dažnu atveju papildomos kolagenu, hialurono rūgštimi, kofermentu Q10, vitaminu A (retinoliu), C, E, ikrų ar sraigių ekstraktu, antioksidantų turtingais augalų ekstraktais, jūros dumbliais. Siekiant sulėtinti senėjimo procesus ir džiaugtis stangria oda, taip pat verta kasdien naudoti drėkinamuosius serumus bei prisijaukinti savimasažą, kuris atliekamas pirštų pagalvėlėmis arba veido masažuokliu.

 

su vitaminu c

 

Veido kaukės iš Korėjos ir Japonijos

Veido kaukes, gaminamas Korėjoje bei Japonijoje, galima išskirti kaip atskirą kategoriją dėl pasitelkiamų gan specifinių veikliųjų medžiagų. Korėjoje gaminamose kaukėse galima rasti tokių ingredientų kaip bambukų ekstrakto, kinrožių ekstrakto, mineralų, vulkaninių uolienų gelmių vandens ir kt. Tuo tarpu japoniškose ir klienčių pamėgtose MITOMO kaukėse esama tokių veikliųjų medžiagų kaip kietagrūdžių ekstraktas, sakurų, bičių nuodų, ryžių ekstrakto, sakės esencijos ir kt.

 

Šias ir daugelį kitų grožio priemonių rasite EUROKOS e.parduotuvėje eurokos.lt.


Paskelbta: 2022-06-29