Uždaryti
Išjungti
Prisijungti
Uždaryti
Jūsų krepšelis tuščias

Profesionalūs plaukų dažai: kuo skiriasi nuo įprastų?

Plaukus dažančios moterys dažniausiai turi savus dažymo įpročius, mėgstamiausius plaukų dažus bei atspalvį. Vienos keliauja į grožio saloną ir visą eigą patiki plaukų meistrei, o kitos reguliariai dažo plaukus namuose pačios ar su draugės pagalba. Visgi daugėjant plaukų dažų pasiūlai bei atsirandant naujiems dažymo stiliams, kyla ir klausimų: kokie plaukų dažai yra profesionalūs? Ar verta rinktis plaukų dažus be amoniako?

 

Profesionalūs plaukų dažai: daugiau galimybių

 

Viena iš lengviausiai pastebimų profesionalių plaukų dažų ypatybių – dažomasis kremas ir oksidantą yra parduodami atskirai. Tai reiškia, kad galima savarankiškai pasirinkti, kokio stiprumo oksidantą naudoti. Pasirinkimą lemia keletas veiksnių: plaukų dažų spalva, esama plaukų spalva, tonų skirtumo skaičius tarp esamos ir norimos spalvos, taip pat turimų žilų plaukų kiekis.

 

Dažant plaukus tamsesne spalva ir visai neturint žilų plaukų, galima rinktis dažomąjį kremą be amoniako ir silpnesnį oksidantą, pavyzdžiui, 6 % ar vos 3 %. Jeigu žilų plaukų yra tik vienas kitas – vis dar galima bandyti taikyti tokį pat pasirinkimą, tačiau jis jau šiek tiek rizikingas. Tarkim, jeigu žilų plaukų yra ties smilkiniais, gali būti, kad jų neįveiks plaukų dažai be amoniako, sumaišyti su silpnu oksidantu. Tad verčiau rinktis plaukų dažus su sumažintu amoniako kiekiu. Tuo tarpu dažant plaukus itin šviesia spalva, turint daug žilų plaukų arba siekiant išgauti plaukų spalvą, kurios tonas stipriai skiriasi nuo esamo, prireiks stipraus oksidanto, kuris gali siekti ir 12 %.

 

Tai tik pavyzdžiai, kaip veikia profesionalūs plaukų dažai – jie leidžia priimti optimaliausius sprendimus. Be to, profesionalūs plaukų dažai dažniau būna be amoniako arba su sumažintu amoniako kiekiu, taip pat jų formulė efektyviau užtikrina plaukų gyvybingumo išsaugojimą po dažymo procedūros.

Įprasti plaukų dažai: paprastam naudojimui

 

Turbūt jau aišku, kad taip vadinami įprasti plaukų dažai yra tie, kurie dažniausiai yra pilnai sukomplektuoti. Pakuotėje galima rasti ir dažomąjį kremą, ir jau parinktą oksidantą bei pirštines. Šią komplektaciją irgi galima vadinti optimalia arba tam tikru vidurkiu, kuris patenkintų klientų poreikius. Visgi profesionalūs plaukų dažai suteikia galimybę labiau tausoti plaukus, ypač tuo atveju, kai dar neturima žilų plaukų. Tiesa, profesionalūs plaukų dažai reikalauja tam tikrų žinių, dėl to neretu atveju yra parduodami specializuotose parduotuvėse ir rekomenduojami naudoti grožio salonuose. Tuo tarpu neturint daug patirties rinktis įprastus plaukų dažus gali būti netgi saugiau, nes yra didesnė tikimybė išgauti norimą rezultatą. Be to, ir įprastų plaukų dažų rinka vis pasipildo plaukų dažais be amoniako bei pagerintomis formulėmis – taip bandoma pasivyti profesionalios kategorijos plaukų dažus.

Plaukų dažai be amoniako ir augaliniai dažai: ne tik tonavimui

 

Pastaruoju metu vyrauja požiūris, kad plaukų dažai be amoniako yra skirti plaukų tonavimui. Visgi tai netiesa. Galima įsigyti ir ilgalaikių plaukų dažų be amoniako. Jie puikiai tiks žilų plaukų neturinčioms moterims, tačiau tai irgi nebūtinai taisyklė. Štai NATURTINT plaukų dažai be amoniako yra ilgalaikiai bei tinkami ir žilų plaukų turinčioms moterims.

 

Renkantis plaukų dažus be amoniako, atskiro įspėjimo reikėtų galbūt tik toms moterims, kurios renkasi itin šviesių bei šaltų tonų plaukų dažus. Plaukų dažai be amoniako, kurie paletėje atrodo šalto tono, tikrovėje gali pasirodyti gerokai šiltesni, turintys daugiau gelsvų ir smėlinių atspalvių. Tiesa, tai nulemia ne tik plaukų dažai, bet ir unikalios plaukų savybės, taip vadinamas „užslėptas pigmentas“. Jeigu dažant plaukus lengvai „išlenda“ auksiniai atspalviai, saugiau rinktis plaukų dažus su amoniaku ir gan stipriu oksidantu.

Dar galima paminėti, kad plaukų dažai be amoniako dažnai būna papildyti plaukams naudingomis medžiagomis: aliejais, sojų ar šilko proteinais. Visgi net ir plaukų dažai be amoniako dažniausiai nėra natūralūs. Juos tinkamiausia vadinti „tausojančiais“. Tuo tarpu natūralūs plaukų dažai yra tie, kurių sudėtyje randamos vien augalinės kilmės dažomosios medžiagos. Dažniausiai pasitaikančios – hena ir amla. Visiškai natūralių plaukų dažų trūkumas tas, kad galima rinktis iš gan mažai tonų ir visi jie tamsūs.