Uždaryti
Išjungti
Prisijungti
Uždaryti
Jūsų krepšelis tuščias
Išjungti

(Ne)lengvas dieninis makiažas naujam sezonui

Keičiantis sezonui, pertvarkos prireikia ne tik spintoje, kai vasariškus drabužius slepiame į tolimiausias lentynas, o šiltesnius megztukus ištraukiame arčiau savęs. Pertvarkos prireikia ir kosmetikos lentynėlėje, įskaitant dekoratyvinės kosmetikos krepšelį. Dažnu atveju vėl arčiau atsiduria žemės spalvų akių šešėliai, o vasariškai gaivių spalvų kosmetika ir bronzinės pudros pasitraukia toliau – vėl laukti šiltojo sezono. Tačiau toms, kurios mėgsta drąsesnį ir ryškesnį įvaizdį, pravers ir daugelis vasariškų kosmetikos priemonių, tad slėpti visai nebūtina.

 

Akių šešėlių sluoksniavimas

Šį rudenį patariama orientuotis į akių šešėlių sluoksniavimą, kuris apima išimtinai rudas spalvas. Tai vadinamasis latte makiažas, kurio populiarumas šovė į viršų jau vasarą ir sėkmingai keliauja toliau, pasitikdamas vėsesnius orus. Pasibaigus vasarai, sėkmingai grįžta ir grunge stiliaus makiažas, kuriam būdingas ryškus dūminis akių makiažas su ryškiu akių kontūro apvedimu. Grunge stilius gali būti derinamas ir su glam akcentais, pridedant makiažui švytėjimo. Atliekant šį ar bet kokį kitą makiažą, svarbu nepamiršti naudoti akių makiažo pagrindą, kuris padeda akių šešėliams išsilaikyti ilgiau, o sluoksniams – nesusiplakti ir nesubėgti. Jeigu akių šešėlių nenaudojate ar nenorite skirti laiko jų sluoksniavimui, galite naudoti ir bronzantą – juo akių vokus patepkite lengvu brūkštelėjimu.

Veido bruožų kontūravimas

Atliekant tiek dieninį, tiek vakarinį makiažą, svarbu nepamiršti veido kontūravimo pieštuko ar visos paletės. Priklausomai nuo makiažo tipo ir jūsų skonio, švelniai arba stipriau akcentuokite skruostikaulio liniją ir žandikaulį. Akcentuojant veido bruožų kontūrus, nepamirškite ir lūpų – lūpų pieštuką naudokite šiek tiek ar keliais tonais tamsesnį negu lūpų dažus. Galite žengti ir dar toliau – vis labiau sveikintina ekstravagancija, tad netgi tuomet, kai atliekamas dieninis makiažas, galite rinktis, pavyzdžiui, mėlynų atspalvių lūpų dažus. Jeigu lūpų dažų nemėgstate ar norite kuo subtilesnio makiažo, tuomet pakaks lengvai perbraukti tonuotu lūpų balzamu.

Švytinti oda

Renkantis veido makiažo priemones, karaliauja švytėjimo suteikiantis makiažo pagrindas ir BB kremas. Net jeigu turite mišrią ar riebią odą, nepersistenkite bandydamos ją matizuoti, nes tai tikrai nebūtina! Pakaks rankinėje turėti odos riebalų perteklių sugeriančių lapelių, kurie dienos eigoje pagelbės koreguojant problemiškiausias sritis – kaktą, nosį ir smakrą. Na, o jeigu jūsų oda sausa, tuomet gali būti naudojamas ne tik lengvai švytinčios tekstūros BB kremas ar makiažo pagrindas, bet ir papildomos priemonės – švytintys skaistalai ar highlighter‘is.

Minimalistinis makiažas

Šalia gan ryškių makiažo tendencijų, jau kurį laiką kelią skinasi ir itin minimalistinis makiažas. Jį atlikti galima vien tik paryškinant skruostikaulius, lūpas ir/arba akių vokus. Tokiam makiažui atlikti jau gaminamos universalūs dažai lūpoms, skruostams ir akims. Na, o antakiai ar blakstienos gali likti ir visai nedažyti! Gali pasirodyti kiek keista, kad galime imti ir pamiršti antakius, kai jie yra laminuojami, dažomi permanentiškai bei itin preciziškai formuojami. Visgi mados pasaulyje stebima būtent tokia kontrastinga atsvara, kai neparyškinami net itin šviesūs antakiai ir blakstienos. Jeigu toks makiažas leidžia jaustis patogiai ir pasitikėti savimi, tuomet dieninis makiažas gali būti atliktas skiriant vos vieną ar dvi minutes!