Žvakės namuose: kodėl jas taip mėgstame?

Vakarėjant prie arbatos puodelio ar susirinkus svečiams prie pietų stalo – tik kelios iš daugelio progų, kuomet nejučiomis uždegame vieną ar daugiau žvakių namuose ir tiesiog leidžiame joms sukurti jaukią atmosferą.

Ir kodėl gi žmonės pasiryžę pirkti vaško ritinėlį, kuris ištirps per kelias valandas? Tai vienas iš tų jaukumo ritualų, kaip apsivilkti šiltą megztinį, kai už lango lyja arba šildytis rankas prie kakavos puodelio, kai minkštame krėsle skaitome knygą. Kiekvienais metais žvakėms išleidžiami milijardai visame pasaulyje. Net 90% žvakių nuperka moterys. Juk būtent jos dažniausiai rūpinasi namų jaukumu.

Ne tik dėl jaukumo, bet ir sukuriant romantišką atmosferą, religiniais, meditacijos, švenčių tikslais žvakės naudojamos jau tūkstančius metų. Aromaterapijai, arba gydymui kvapais žvakės naudojamos taip pat nuo seno. Aromatizuotos aliejais, žvakės gali slopinti mūsų emocijas, jas stiprinti, stimuliuoti pojūčius ir organizmo reakcijas.

Žvakes namų erdvėms pasirinkti reikėtų ir pagal spalvas. Kol žalia, mėlyna ramina ir skatina susikaupimą, raudona ir geltona stimuliuoja pojūčius, intensyvina emocijas ir poreikius. Neutraliausia – baltų žvakių šviesa.

Namuose žvakėms galima sukurti padėklą ar vazą, kurioje, šalia žvakių, galite paberti natūralių akmenėlių, smėlio, stiklo rutuliukų. Dekoruokite šią žvakių oazę ir gėlėmis ar kitais akcentais bei visuomet įsitikinkite, kad jie nesiliečia su žvakėmis ir neturi galimybės užsidegti. Į žvakių padėklą įdėkite ir cinamono lazdelių, apelsino žvievelių bei kitų kvapnių ingredientų, kurie, žvakėms skleidžiant šilumą, įšils ir skleis malonų kvapą.

Keletas idėjų žvakėms namuose: