Veido kontūravimo ABC

Veido kontūravimas – ne vien sunkių linijų išpaišymas veide, ant itin tamsaus makiažo pagrindo uždedant šviesinimo linijas ir tamsius kontūrus veido šonuose. Idealiu atveju, veido kontūravimas yra būdas išryškinti savo natūralius veido bruožus, padailinti netikslumus ar sušvelninti „aštrius“ kampus. Šiam tikslui pasiekti nereikėtų pasikliauti bet kuria grožio pamoka ar video, kurį matėte apie kontūravimą, nes ten nusakomos technikos dažnai net nepamini, kad vieną ar kitą kontūravimo techniką galima naudoti tik tam tikrų veido formų savininkėms. Taigi, kaip taisyklingai kontūruoti veidą?

Ilgus dešimtmečius visažistai ir grožio specialistai formuoja veidą šviesesnėmis ir tamsesnėmis spalvomis, tačiau tik visai neseniai ši mada pasiekė plačiąją visuomenę. Kontūruoti veidai pradėti sceniniam teatro ir filmų makiažui, kuomet stiprios šviesos išblukina veido išvaizdą, spalvas, kontūrus. Kameros, skirtos filmų filmavimui ir fotografavimui, anais laikais taip pat išgaudavo prastesnę kokybę, tad papildomas šešėliavimas ir veido formų pabrėžimas taip pat buvo reikalingas.

 

Paryškinti skruostikaulius, sumažinti nosį, pagražinti veido formą. Ar šios optinės iliuzijos reikalingos kasdieniame makiaže? Daugelis neprofesionalių ar net profesionalių makiažo entuziastų, darydami kasdienį makiažą, formuoja veido kontūrus ryškiais rudais ir baltais potėpiais, vėliau juos šiek tiek išsklaidant. Jie nėra reikalingi, jei nesate besifilmuojanti kino žvaigždė arba Kim Kardashian!


Taigi, taisyklė nr. 1 – pritaikyti kontūravimą savo veido formoms. Šio žingsnio esmė – suprasti, kurias veido vietas norite iškelti ir išryškinti, o kurias sumažinti ir paslėpti šešėlyje.

Toliau, pasirinkite priemones. Kontūravimui visai nereikalingas specialus kūno spalvų rinkinys! Iškėlimui ir išryškinimui naudokitės šviesiu highlighter‘iu ar šviesiausiu neblizgiu šešėliu, o tamsinimui užteks ir bronzinės pudros ar tamsaus akių šešėlio, kuris yra tamsesnis už kūno spalvą keliais tonais.

 

Ką dar vertėtų atsiminti apie veido kontūravimą:

   ●       Veido kontūravimą atlikite po to, kai veidą padengėte skystu makiažo pagrindu ar pudra.

   ●       Kontūruoti galite ir tamsesne skysta pudra. Ją padenkite makiažo šepetėliu. Užteks kelių potėpių!

   ●       Plačią nosį sumažinsite patamsinusi jos šonus.

   ●       Neišraiškingų skruostikaulių liniją patamsinkite, o patį skruostikaulį „iškelkite“ šviesia ir švytinčia spalva.

   ●       Stiprius kontūravimo akcentus palikite ypatingoms progoms, šventėms ir vietoms, kur būsite daug fotografuojama.

   ●       Užteptas linijas išsklaidykite švariu makiažo šepetėliu, nepalikite aiškių brūkšnių.

 

EUROKOS pasiūlymai veido kontūravimui:

 

1. ESSENCE akių šešėliai „I Love Nude“

2. CATRICE maskuoklių paletė
 
Daugiau skaitykite:

Veido kontūravimas pagal apžvalgininkę Liną