Pagrindinės kvepalų aromatų kategorijos

Kvepalai naudojami jau tūkstančius metų; anksčiau visi kvepalai buvo gaminami tik iš natūralių medžiagų. Tačiau įsigyti juos galėjo tik nedidelė grupė žmonių. Šiais laikais vis daugiau žmonių gali nusipirkti mėgstamus kvepalus ar kvepiančius produktus. Pagrindinės kvepalų aromatų kategorijos yra trys: gėlinė, rytietiška ir citrusinė.

Gėlių aromatai

Tai populiariausias aromatas – pusė kvapų rinkoje yra gėlių. Aišku, kad tai - moteriškas kvapas. Yra daugybė gėlių kvapų aromatų. Gėlių žalią kvapą galima atskirti pagal vilkdalgio ar ferulos aromatus. Gėlių-vaisių kvapams būdingi ananaso, abrikoso, persiko, obuolio aromatai plius gėlių kvapai. Tai palyginti nauji kvapai, sukurti prieš 10-15 metų. Gėlių kvapai visada asocijuojasi su gaivia pavasario diena. Tai pakalnutės, hiacinto, apelsinmedžio žiedų dvelksmas sumišęs su bergamotės ar kitų citrusinių vaisių aromatais. Be šių kvapų lyderiauja pagrindiniai tradiciniai gėliniai - rožės ir jazmino kvapai. Kvapiosios kanango (ylang-ylang), narcizo, tuberozos, vilkdalgio, gvazdiko kvapai priskiriami gėlių-rytietiškiems kvapams. Šie stiprūs gėlių kvapai buvo labai populiarūs amžių sandūroje.

EUROKOS REKOMENDUOJA :

CALVIN KLEIN EUPHORIA tualetinis vanduo moterims 50 ml

CALVIN KLEIN TRUTH parfumuotas vanduo 100 ml

Rytietiški kvapai

Tai patys ,,sunkiausi‘‘ kvapai, mėgstami visame pasaulyje, tačiau populiariausi Europoje ir Amerikoje. Tai – vakariniai aromatai, laikomi egzotiniais ir jausmingais kvapais. Galima išskirti dvi rytietiškų kvapų kategorijas. Pirmoji kategorija - rytietiški-gintariniai kvapai, turintys citrinų ir vanilės aromatus. Jie buvo labai populiarūs ankstyvaisiais aštuoniasdešimtaisiais metais. Jie gali būti sumišę su žaliais žoliniais kvapais, suteikiančiais šiuolaikiškumo. Kita kategorija – rytietiški prieskoniniai kvapai. Gvazdikėlis, muškatas, cinamonas – tai pagrindiniai šios kategorijos kvapai.

EUROKOS rekomenduoja:

CALVIN KLEIN REVEAL parfumuotas vanduo moterims 50 ml

 

Citrusiniai kvapai

Tai patys seniausi kvapai. Po truputį dingsta nuostata, kad šių kvapų pagrindas - vien citrusiniai aromatai. Daugiausiai tai „unisex“ kvepalai. Galima išskirti dvi citrusinių kvapų kategorijas.

Pirmoji - citrusiniai-žali kvapai: žali kvapai praplečia kvapų skalę.

Antroji – „chypre“ kategorija. Tai sudėtingas kvapas, jame sumišęs medžio, samanų ir gėlių kvapas kartu su odos ir vaisiniais kvapais. Tai sausi kvapai, turintys šiek tiek saldumo. Jie skirti maloniems, išprususiems žmonėms, kurie teikia pirmenybę nesuvaržytam gyvenimo stiliui.

EUROKOS rekomenduoja:

CK IN 2U tualetinis vanduo moterims 50 ml

Kvepalų pasaulį kartais sunku suprasti. Tačiau kai jį suvoksite, galėsite be jokio vargo išsirinkti sau tinkančius aromatus. Juos rasti galite čia