Kvepalai – asmenybės atspindys. Kaip išsirinkti?

Kvepalai – tai unikalus kvapiųjų aliejų, aromatinių dalelių ir kitų medžiagų junginys. Būtent kiekvieno aromato išskirtinumas pabrėžia individualumą ir charakterį. Jis lyg nematomas aksesuaras, kuris atspindi žmogaus asmenybę, švelniai sujaudina šalia esančius ir giliai įrėžia atmintin tiek žmogų, tiek su juo praleistas akimirkas. Artėjant kovo 8 - osios progai, norime Jus iš arčiau supažindinti su kvepalų pasauliu tam, jog savo mylimoms moterims išrinkti tinkamą aromatą būtų dar paprasčiau!

Užuosti nuostabiai kvepiantį aromatą taip pat malonu kaip išvysti gamtovaizdį, nuo kurio sunku atitraukti akis, ar kaip išgirsti dainą, kuri atpalaiduoja ir kelia gražiausius jausmus. Tačiau kvapas turi vieną ypatingą ir išsiskiriantį bruožą – jis Jus gali lydėti nuolatos. Kvepalai Jus lydės kiekviename žingsnyje, todėl jų pasirinkimas yra ypatingai svarbus procesas. Taigi aptarkime keletą kvepalų savybių, kurios atsakys į klausimus kaip išsirinkti kvapą, labiausiai atspindintį Jūsų asmenybę bei kaip kvėpintis, kad aromatas Jus lydėtų kuo ilgiau.

Kvepalų rūšys

Parfumerijos rūšys skirstomos pagal kvapiųjų medžiagų koncentraciją, kuo ji didesnė, tuo ilgiau bus jaučiamas kvapas. Tačiau derėtų įvertinti tai, kad vienų kvapiųjų medžiagų savybės yra itin stiprios, kitų mažiau stiprios, todėl kai kurie silpnesnės koncentracijos kvepalai Jums gali tikti labiau. Taip pat stipresnės koncentracijos kvepalai yra skirti vakarui, o silpnesnės – dienai. Pagal etiketo taisykles darbe ar svarbiuose susitikimuose patartina kvėpintis švelnesniais kvepalais. Taigi, kaip atpažinti parfumerijos koncentracijos dydį? Tam galima išskirti penkias kategorijas:

  • Perfume extract (PE). Didžiausios koncentracijos kvepalai. Kvepalų ekstrakto koncentracija siekia nuo 15 % iki 40 %. Ši kvepalų rūšis parduodama pačiuose mažiausiuose užsukamuose buteliukuose. Jie yra itin intensyvūs, todėl jų kvapas išlieka apie 15 val.
  • Esprit de Parfum (ESDP) – kvepalai, kurių koncentracija yra 15 – 30 %. Jie yra silpnesni už kvepalų ekstraktą, tačiau kur kas stipresnis už kvapųjį vandenį. Parduodami taip pat nedideliais kiekiais. Šių kvepalų aromatas išlieka apie 10 val.
  • Eau de Parfum (EDP). Alkoholio pagrindu sukurti kvepalai, jų kvapniųjų medžiagų koncentracija siekia 10 – 30 %. Parduotuvėse dažniausiai rasite šio tipo kvepalus. Aromatas išlieka apie 6 val.
  • Eau de Toilette (EDT). Tai 5 – 10 % koncentracijos kvepalai, jų sudėtyje yra alkoholio ir vandens. Kitaip šie kvepalai vadinami „tualetiniu vandeniu“. Aromatas išlieka apie 4 val.
  • Eau de Cologne (EDC). Mažiausios koncentracijos kvepalai. Kvapniųjų medžiagų koncentracija yra 3 – 8 %. Aromatas išlieka apie 2 val.

Galima išskirti ir parfumuotą silpnesnio poveikio produktą:

  • Perfume Mist – tai kvapioji kūno migla, kurios aromatinių junginių koncentracija yra 3 – 8 %. Parduodama dideliais kiekiais, aromatas išlieka apie 1 val. Ši priemonė skirta visam kūnui.

Kvepalų natos

Tam, kad suprastume tikrąjį aromatą ir susidarytume įspūdį apie jį, reikia sulaukti, kol atsiskleis visos trys kvepalų skleidimosi pakopos, o tai užtrunka apie 15 minučių:

  • Viršutinė nata atsiskleidžia pirmoji. Būtent ji sukuria pirmąjį aromato įspūdį. Šis kvapas jaučiamas kiek mažiau nei minutę. Viršutinės natos kvapai reikalingi kaip silpni kvepalų fiksatoriai. Dažniausiai šioje natoje rasite citrusų ar žalumos kvapus.
  • Antroji atsiskleidžia vidurinė nata, ji dar vadinamos širdies nata. Pastarasis pavadinimas simboliškas, nes nata atsiskleidžia vos prasidėjus cheminėms reakcijoms tarp Jūsų odos ir parfumerijos. Būtent ši nata parodys kiek artimas Jums yra kvapas.
  • Na ir po dar dešimties minučių pasireiškia bazinė baigiamoji nata. Ji dar vadinama Šleifu, nes yra didžioji dalis Jus visą dieną lydinčio kvapo. Šią natą galima skirti į dvi dalis: jei joje vyrauja stiprios aromatinės medžiagos (ambra, muskusas, sandalas ir kt.), aromatas bus stiprus ir ilgai išliekantis, priešingai, jei jų sudėtyje nėra, kvapas bus lengvas ir gaivus. Galiausiai Jus lydės Šleifo ir Širdies natų derinys.

Kad aromatas Jus lydėtų visą dieną

Geriausia vieta purkšti kvepalus – oda. Būtent kvepalų ir odos sąlytyje pajusite ryškiausią kvepalų aromatą. Tam, kad kvapas ryškiai jaustųsi reikia kvėpinti pulsuojančias kūno vietas. Tam puikiai tiks kaklas bei riešai. Galima pastebėti tai, kad aromatas sklinda iš apačios į viršų, norint šia taisykle pasinaudoti didžiausiam poveikiui, papurkškite kvepalų ore ir pasinerkite į svaiginantį kvepalų debesį.

Visą EUROKOS kvepalų asortimentą gali rasti čia