Uždaryti
Išjungti
Prisijungti
Uždaryti
Jūsų krepšelis tuščias
Išjungti

Lūpų dažai ar lūpų blizgis – ką pasirinkti?

Dekoratyvinė kosmetika šiuo metu tiesiog klesti. Galime rinktis pačias įvairiausias priemones veidui, akims, blakstienoms ir, žinoma, lūpoms. Norint suteikti  lūpoms spalvą, galime rinktis lūpų dažus, pieštukus, lakus, blizgius, spalvotus balzamus ar aliejus. Žvelgiant į kiekvieną iš šių priemonių atskirai, išryškėja dar daugiau savybių. Šiandien trumpai aptarsime populiariausias priemones – lūpų blizgius ir lūpų dažus, jų stipriąsias bei silpnąsias puses bei, kaip išsirinkti atspalvį.

 

Kuomet verta rinktis lūpų blizgius?

Lūpų blizgis galėtų būti pavadintas neįpareigojančia lūpų priežiūros priemone. Ji gali būti bespalvė, turėti ne itin ryškų atspalvį, retesniais atvejais – sodrų ir beveik prilygstantį lūpų dažams. Naudojant bespalvius ir neryškių atspalvių lūpų blizgius, papildomai nereikia lūpų kontūruoti lūpų pieštuku. Lūpų blizgiai išsilaiko iki keleto valandų ir vizualiai suteikia lūpoms putlumo bei gyvybingumo, o Jūsų įvaizdžiui – gaivumo ir lengvumo. Lūpų blizgius dažniau renkasi jaunos merginos, kurios siekia lengvai paryškinti lūpas ir suteikti blizgesio. Siekiant itin intensyvaus žėrėjimo, galima rinktis lūpų blizgį su blizgučiais.  Lūpų blizgis idealiai tinka lengvam dieniniam makiažui ir suteikia lūpoms drėkinimą.

O gal visgi rinktis lūpų dažus?..

Lūpų dažai bus puikus pasirinkimas toms, kurios nori ant lūpų mažiau juntamos priemonės, suteikiančios sodresnę spalvą. Taip pat kai kurie lūpų dažai išlieka gerokai ilgiau negu lūpų blizgiai – patys ištvermingiausi lūpų dažai išlieka net po valgio. Visgi lūpų dažai reikalauja ir daugiau atidumo. Pasirinkus sodrią spalvą, tikrai nesinorėtų išvysti nubėgusius ir iš lūpų kontūro išsiliejusius dažus. Nuo to apsaugo lūpų kontūravimas pieštuku. Šiek tiek pasipraktikavus, lūpų pieštukas, naudojamas kartu su lūpų dažais, gali padėti išgauti stulbinamą rezultatą. Lūpų pieštuko ir dažų duetas padės ne tik apibrėžti lūpas, bet ir sukurti idealią simetriją, pakeisti formą bei suteikti putlumo. Kartais lūpų dažai gali šiek tiek džiovintų lūpų odą, tad prieš miegą patepkite lūpas lūpų balzamu ar palepinkite kauke.

Kaip išsirinkti lūpų dažų ar blizgio spalvą?

Saugiau pradėti nuo bespalvio lūpų blizgio arba švelnaus atspalvio lūpų priemonės. Renkantis ryškesnes, verta atkreipti dėmesį į savo gymį, lūpų formą ir kt.

Lūpų forma. Turint itin plonas lūpas, geriau nesirinkti itin tamsių ir akį rėžiančių atspalvių, kurie vizualiai lūpas dar labiau plonins. Tamsūs atspalviai idealiai tinka turinčioms putnias lūpas – jie atrodys itin išraiškingai. Tuo tarpu plonų lūpų savininkėms labiau tiks švelnių atspalvių lūpų dažai ir blizgiai. Ar šviesūs lūpų dažai bei blizgiai tiks ir putlių lūpų savininkėms? Tai priklauso nuo tikslo: jeigu norite suteikti lūpoms dar daugiau putlumo, tuomet – pirmyn! Jeigu norisi lūpų putnumą lengvai paslėpti, tuomet likite prie tamsesnių atspalvių.

Asimetriškos lūpos. Verta rinktis lūpų pieštuko ir lūpų dažų derinį, kuris padės sukurti simetriškų lūpų įvaizdį. Taip pat tiks švelnaus atspalvio lūpų blizgis, kuris asimetrijos neišryškins, tačiau suteiks lūpoms gaivumo.

Dantų spalva. Jeigu turite gelsvus dantis, verčiau lankstu apeiti ryškiai raudonus, rudus ir alyvinio atspalvio lūpų dažus, kurie gelsvumą pabrėžia.

Gymis. Galbūt teko girdėti, kad žmonės pagal gymį skirstomi į penkis tipus. Esama itin šviesaus, šviesaus, vidutinio tamsumo, tamsaus ir itin tamsaus odos tipų. Lietuvaitėms būdingiausi pirmieji du tipai, kuriems labiausiai tinka koralų, persikų, šviesiai rožinė, kūno odos ir švelnūs raudoni tonai. Kiek tamsesnės odos savininkėms tinka rausvi ir vyšniniai uogų atspalviai. Visgi ne mažiau svarbu ir odos pustonis, kuris gali būti neutralus, šaltas arba šiltas. Šaltiems pustoniams tinka šaltesni atspalviai, šiltesniems – šilti, neutraliems – tiek šilti, tiek šalti.

Visgi tai yra tik bendro pobūdžio patarimai, kurie tinka tikrai ne visoms. Yra merginų, kurioms patinka itin plonos lūpos, kitoms lūpos niekada nebus per putnios, o ir teorijos apie gymį visiškai nerūpi! Ne veltui dekoratyvinė kosmetika yra tokia gausi – ji suteikia laisvę eksperimentuoti!