Kvepalai – 10 dažniausiai užduodamų klausimų

1. Kaip teisingai išbandyti kvapą?

Papurkškite ar užlašinkite šiek tiek kvepalų ant vidinės riešo pusės (jokiu būdu nekvėpintos prieš tai, kvapui trukdo net ir bekvapis kūno losjonas). Neuostykite riešo iš karto, taip pat nespręskite apie kvapą pauosčius buteliuką, purškiklį. Palaukite bent keletą minučių, ir tuomet jau galite vertinti riešo kvapą.

2. Kiek skirtingų kvapų galima išbandyti vienu kartu?

Ne daugiau trijų. Pauosčius tris kvapus uoslė nusilpsta ir visi vėliau uostomi aromatai nebeužuodžiami tiksliai.

3. Kaip dėvėti kvepalus, kad jie kvepėtų ilgiau?

Ilgai išliekančių kvepalų paslaptis – kvapų „sluoksniavimas“. Pradėkite nuo kvapnaus muilo, vonios aliejaus ar dušo želė, tuomet tepamas losjonas ir tik tuomet svarbiausi taškai pabrėžiami tualetiniu vandeniu ar kvepalais.

4. Kaip tinkamai laikyti kvepalus?

Visus kvepalus bei tualetinius vandenis reikėtų laikyti vėsioje, tamsioje bei sausoje vietoje, toliau nuo tiesioginių saulės spindulių ar karščio šaltinių (pvz. šildytuvų). Atidarius kvepalų buteliuką – naudokitės jais, nes net ir nenaudojami kvepalai garuoja, taip pat keičiasi jų cheminė sudėtis, tad po kurio laiko kvapas pakinta. Na o jei šaltuoju metų laiku mėgstate vieną kvapą, o vasarą – kitą, nenaudojamą buteliuką laikykite šaldytuve.

5. Kodėl nejaučiu savo kvepalų, jais pasikvėpinus?

Keletas mūsų sensorinių pojūčių susilpnėja po nuolatinės stimuliacijos: kvapas – vienas iš jų. Įprastai kvapo nebejaučiame po keleto minučių, tad savo kvepalus juntame tikrai neilgai, tačiau kiti žmonės juos užuodžia puikiai.

6. Kodėl kai kurie kvapai mus erzina?

Kiekvienas žmogus genetiškai „užprogramuotas“ mėgti vienus kvapus, ir nekęsti kitų. Mūsų reakcija į kvapus taip pat it dalies išmoktas – dažniausiai teigiamai reaguojama į kvapus, kurie supo vaikystėje, ar į tuos, kurie susiję su maloniais atsiminimais.

7. Kur geriausia tepti/purkšti kvepalus?

Taškuose, kurie yra šilčiausi, ir kur geriausia kraujo apykaita. Šiluma padeda išskirti kvapą, taip pat sustiprina kvepalų aromatą. Pulso taškai – geriausios vietos kvepalams tepti, tai vidinės riešų pusės, vidinės alkūnių pusės, smilkiniai, taškai po ausimis, kaklo apačioje, vidinėse kelių pusėse ir bet kur kitur, kur ryškiai juntamas pulsas.

8. Ar kvepalai gali pakeisti nuotaiką?

Taip. Tai – vienas iš svarbiausių kvepalų poveikių žmogui. Tyrimais įrodyta, jog kvepalai gali stimuliuoti arba raminti, paskatinti gerą nuotaiką arba sukelti blogą, priminti teigiamus arba neigiamus dalykus ar sukelti malonius sapnus. Aromaterapija – visas mokslas, paremtas kvapų poveikiu mūsų nuotaikoms.

9. Kada geriau nesikvėpinti?

Saulės atokaitoje. Kvepalai reaguoja su ultravioletiniais spinduliais, tad gali suerzinti odą ir net sukelti pigmentinių dėmių formavimąsi.

10. Kodėl tas pats aromatas kvepia skirtingai papurkštas ant skirtingų žmonių?

Kvapo intensyvumas ir profilis skirtingai atsiskleidžia ant kiekvieno žmogaus – tai priklauso nuo mūsų genetikos, kūno chemijos, mitybos, naudojamų medikamentų, streso lygio ir odos temperatūros. Kiekvieno žmogaus oda skirtinga – vienų oda labai porėta, kitų mažiau, skiriasi ir porų dydis, taip pat poodinių riebalų kiekis. Visi šie faktoriai turi įtakos kvapams.