Maudomės vonioje: viskas, ką privalote žinoti

Seniai žinomas malonumas

Mėgavimasis karšta vonia aprašomas jau Homero Iliadoje, o pirmosios vonios datuojamos 1500 metų prieš Kristų, Knoso Karalienės vonios kambaryje, kur stovėjo degto molio vonia, o šalia ir vienas pirmųjų tualetų su nuleidžiamu vandeniu.

Ritualinės vonios

Maudymasis vonioje reikšdavo daugiau, nei tik higienos procedūras – nuo pat senovės daugelis religijų naudoja vandenį lyg apsivalymo, tyrumo simbolį. Senovės egiptiečiai prausdavosi dukart per dieną, kad pašlovintų savo dievus, Jėzus plovė savo mokinių pėdas, o kitose pasaulio religijose taip pat matoma daug aliuzijų į vandens ir apsivalymo, tyrumo ryšius.

Jokių vonių viduramžiais

Pradėjus siausti Juodajai Mirčiai, keturioliktąjame amžiuje pasklido tuometinių mokslininkų nuomonė, kad maras plinta per odos poras, nosį ir burną, tad maudymasis ir apskritai vanduo buvo vengiamas. Kone tris šimtus metų Europoje niekas nebesimaudė, o aukštuomenė, kad malšintų blogą kūno kvapą, naudodavo didelį kiekį kvepalų

Dušas ar vonia?

Sutaupome daugiausia vandens, kai maudomės duše – bent tokia nuomonė yra paplitusi, kuri nebūtinai teisinga. Ypač galinga dušo srovė sunaudoja tiek pat ar net daugiau vandens. Maudantis įprasto dydžio vonioje išnaudojama apie 80 litrų vandens, o 8 minutes leidžiant vandenį ypač stiprios srovės duše – 136 litrus.

Karšto vandens pavojai

Ypač karštų maudynių mėgėjai neturėtų piknaudžiauti šiuo malonumu  - per karštas vanduo gali pakenkti kraujotakai bei odai. Maudantis ypač karštame vandenyje žiemą, oda daug labiau sausėja, praranda drėgmę net giluminiuose sluoksniuose. Kuo šaltesnis oras lauke, tuo vėsesniu vandeniu reikėtų maudytis. Ypač asmenys, turintys kraujotakos problemų ar išsiplėtusias venas, turėtų vengti didelių temperatūros pokyčių, kontrastinio dušo.

Svarbiausia – tinkama kempinė

Maudynės bus veiksmingiausios ir maloniausios tik pasirinkus tinkamą kempinę. Kasdieniam naudojimui rinkitės švelnią, kuo natūralesnio pluošto kempinę, o kartą per savaitę odą nušveiskite aštresne kempine, masažuojamaisiais judesiais. Taip pašalinsite negyvas odos ląsteles, oda bus sveikesnė, taip pat suaktyvinsite kraujotaką. Nepamirškite, kad ant kempinės paviršiaus kaupiasi mikrobai ir negyvos odos ląstelės ir nors jų ir nematome, kempines keisti turime kas 3-4 savaites, o plaušines, kurios atsparesnės nešvarumų kaupimui, kas 7-8.

EUROKOS rekomenduoja:

 

1. Plaušinė, dengta natūraliu pluoštu

2. Plaušinė - pirštinė

3. BABUŠKA AGAFIJA tonizuojanti vonios druska

4. „Active“ plaušinė su patogiu laikikliu