Deginuosi trumpiau, įdegu daugiau: įdegį skatinančios ir odą saugančios priemonės

Kiekviena esame skaičiusi apie odos problemas, kurias sukelia kenksmingi saulės spinduliai ir per ilgas kaitinimasis saulės atokaitoje. Pradedant sendinančiu saulės poveikiu, baigiant rimtomis onkologinėmis ligomis. Ramiai, jokios panikos – paplūdimio seansų tikrai nereikia atsisakyti, svarbiausia – pasirūpinti tinkamomis priemonėmis, kurios leis ne tik saugiai mėgautis saulute, bet ir pasiekti norimo įdegio rezultato greičiau ir efektyviau.

Apie apsaugines nuo saulės priemones jau kalbėjome, dabar papasakosime apie įdegį skatinančias priemones. Jas galima išskirstyti į kelias pagrindines kategorijas, atsižvelgiant į jų funkcijas:

  • Įdegį skatinančios priemonės soliariumui. Šios priemonės pritaikytos apsaugai nuo soliariumo lempų spindulių bei specialiam jų intensyvaus poveikio Jūsų odai reguliavimo, tad soliariumo priemonės nebus veiksmingos natūralios saulės atokaitoje ir atvirkščiai.
  • Įdegį skatinantys losjonai su minimalia SPF apsauga nuo UV spindulių. Šie losjonai, tinkami saulės atokaitos vonioms, atlieka apsauginę funkciją, tačiau ir paspartina įdegio efektą, skatindami melanino (odos pigmento) gamybą.
  • Įdegį skatinančios priemonės su rudu atspalviu. Tai nėra savaiminio įdegio priemonė, nes yra skirta naudojimui saulės atokaitoje bei skatina ir natūralų įdegį. Bet kuriuo atveju, jei nedrįstate baltų po žiemos kojyčių atidengti pliaže, pirmiausia galite naudoti įdegį skatinančias priemones su švelniu bronzos atspalviu, o vėliau džiaugtis ir natūraliu įdegiu.
  • Įdegį skatinantys aliejai. Jie dažniausiai neturi SPF apsaugos – tai reiškia, kad nuo saulės spindulių daromos žalos nesate apsaugota, tačiau pageidaujamo tolygaus ir tamsaus įdegio efekto pasieksite kur kas greičiau. Aliejinė konsistencija taip pat užtikrina, kad priemonė nenusiplaus vandenyje bei oda nepatirs išsausėjimo pojūčio deginantis.

 

 

Po deginimosi seanso jausite, kad Jūsų oda šilta – tai reiškia, kad melaninas UV spindulių energiją sugėrė ir transformuoja ją į šilumą. Sugerdamas iki 99,9 % UV spindulių, potencialiai odos žalai melaninas palieka tik 0,1% saulės spindulių. Pats aktyviai veikdamas, melaninas (odos pigmentas) nudažo Jūsų odą rudai ir pasiekiate taip trokštamo įdegio. Taigi, jei Jums maloniai šilta – viską darote teisingai!

Kad ši šiluma nepereitų į skausmingą nudegimą, labiausiai degančias vietas (pečius, nosį, skruostus, kaktą) pridenkite nuo tiesioginių saulės spindulių, užtepkite didesnės apsaugos saulės kremo. Nepadauginkite saulės ir likusiam kūno plotui – norėdamos kuo daugiau įdegti neprivalote būti saulėje ilgai – svarbu pasirūpinti, kad oda būtų paruošta įdegiui ir įdegtų greitai.

Naudodamos anksčiau išvardintas įdegio priemones greito įdegio nesunkiai pasieksite. Keletas patarimų, kurie padės maksimalizuoti šių įdegį skatinančių losjonų veikimą:

  • Prieš įdegio seansą odą nušveiskite šveitikliu, kad to nebereikėtų daryti po deginimosi ir taip išsaugotumėte įdegusį odos sluoksnį ilgiau.
  • Griaužkite morkytes! Jos ne tik atgaivins Jus paplūdimyje, bet ir morkose esantis karotinas, kurį pasisavins organizmas, padės Jūsų odai įgauti auksinį atspalvį ir išlaikyti jį ilgiau.
  • Drėkinkite odą po deginimosi. Losjonai, aliejai, kremai – tinka viskas.
  • Jei saulėje per karšta, rinkitės pavėsį – UVB spinduliai, suteikiantys įdegį, prasiskverbia ir pro debesis. Užslinkus debesėliui toliau deginkitės – saulė Jus tikrai pasiekia!

EUROKOS siūlo:

 

 

TANNYMAXX DARK COCONUT TRUFFLE DEEP BRONZING įdegį skatinantis losjonas, 200 ml
BYRON BAY FACTOR 30 HIGH GELSPRAY purškiamasis apsauginis kūno losjonas, 200 ml
CLINIANS ANTI AGE SUN SPF15 veido, rankų ir iškirptės apsauginis kremas nuo saulės, 75 ml
CORINE DE FARME MILKING GREASE įdegį skatinantis purškiamasis skystis, 150 ml