Uždaryti
Išjungti
Prisijungti
Uždaryti
Jūsų krepšelis tuščias

Kremas nuo šalčio – būtina priemonė šaltuoju metų laiku

 

Oda yra didžiausias žmogaus organas, kuris nuolat susiduria su išbandymais. Nors odą bandome apsaugoti drabužiais, tačiau veido, o taip pat rankų oda lieka dažniausiai pažeidžiama. Šaltuoju metų laiku šioms kūno dalims tenka susidurti su itin dideliais temperatūrų ir drėgmės lygio svyravimais. Patalpose leidžiame laiką šiltame ir sausame ore, o išėjus į lauką, oda susiduria su drėgnu ir šaltu oru. Mūsų pareiga – sumažinti stresą, kurį patiria oda. Lengviausias būdas – naudoti kremą nuo šalčio.

 

Priemonės nuo šalčio: veido kremas ir balzamas

Kremas nuo šalčio pasižymi intensyviu odos maitinimu, o taip pat sukuria apsauginę plėvelę, kuri saugo nuo žalingų išorės veiksnių. Maitinamąją ir apsauginę funkciją atlieka gamyboje pasitelkiamas mineralinis aliejus, augaliniai aliejai, įvairūs vaškai. Šie kremai tarpusavyje skiriasi konsistencija ir riebumu.

Pačios riebiausios ir tirščiausios, nelinkusios greitai susigerti į odą priemonės yra ne kremai, tačiau balzamai nuo šalčio. Balzamo pobūdžio priemonės dažniausiai naudojamos leidžiant daug laiko itin žvarbiame ore, pavyzdžiui, vykstant slidinėti ar dirbant statybose šaltuoju metų laiku. Taip pat balzamai dažnai naudojami vaikų odai ar turint ypatingai sausą odą.

Visgi įprastais atvejais pakankamas stipriai maitinantis kremas nuo šalčio, kuris gali būti ir gan lengvos konsistencijos, o taip pat netgi pasižymėti vėsinamuoju pojūčiu. Tai būdinga klasikiniam cold cream, kuris atsirado netgi ne dėl poreikio stipriai maitinti odą, tačiau ją valyti.Cold cream
istorija

Pasirodo, pirmasis cold cream kremas buvo sukurtas dar Senovės Romoje. 150 mūsų eros metais, romėnų gydytojas Galenas sukūrė pirmąjį šaltojo kremo prototipą, pasitelkdamas vandenį, bičių vašką ir alyvuogių aliejų. Šis receptas tapo labai populiarus ir ilgai nekito. Tik 1600–aisiais alyvuogių aliejus buvo pakeistas migdolų aliejumi, o siekiant suteikti priemonei malonų kvapą, imtas naudoti rožių vanduo.

Iki 1920-ųjų tokį kremą daugiausia naudojo aktoriai. Viena iš funkcijų – padengti šaltuoju kremu veidą, prieš tepant storą grimo sluoksnį. Na, o po pasirodymų šis veido kremas atlikdavo makiažo valiklio funkciją. Vėliau priemonė tapo populiari ne tik tarp aktorių, o populiarumas smuko tik tuomet, kai kosmetikos rinkoje ėmė rastis daugiau specializuotų priemonių.

Tačiau ratas apsisuko, ir cold cream veido kremas vėl grįžta ant bangos dėl savo daugialypio poveikio. Nors šis kremas odą puikiai drėkina, tačiau yra tinkamas šaltajam sezonui, nes sudėtyje yra emulsiklių ir tirštinamųjų medžiagų, kurios sukuria apsauginį odos barjerą ir neleidžia odai prarasti drėgmės bei ją maitina.

Nepamirškime ir rankų

Nors žiemą dėvime pirštines, tačiau kartais pakanka jas nusiimti kelioms akimirkoms, kai ieškome raktų ar monetų piniginėje, ir kitą dieną oda gali nemaloniai nustebinti šerpetojimu. Dėl to šaltuoju metų laiku verta naudoti stipriu maitinamuoju bei atkuriamuoju poveikiu pasižyminčius rankų kremus. Įprastai jie būna su bičių vašku ir įvairiais maitinamaisiais aliejais: sviestmedžių, kakavos, alyvuogių, kanapių. Taip pat sudėtis papildoma pantenoliu, gliceroliu, šlapalu, vitaminu E. Svarbu, kad rankų kremui nebūtų priskiriamos vien tik drėkinamosios savybės, nes jis nesukurs apsauginio sluoksnio, reikalingo kovojant su vėju ir šalčiu.