Uždaryti
Išjungti
Prisijungti
Uždaryti
Jūsų krepšelis tuščias
Išjungti

Kaip tinkamai drėkinti veido ir kūno odą žiemą?

Ar žiemos sezonas siejasi su sausa oda? Nieko keisto! Lauke itin drėgną darganotą orą keičia sausas oras ir didelė minusinė temperatūra. Vos peržengus biuro ar namų slenkstį pasitinka visiškai kitoks – sausas, tačiau šiltas oras. Šiluma atkeliauja radiatoriais, grindimis ar šilto oro bangomis – šildymo būdų yra visa įvairovė. Visa ši temperatūrų ir skirtingų oro cirkuliacijų kaita visiškai sutrikdo odos pusiausvyrą.

 

Sausa oda ar dehidratuota?

 

Jeigu šiltuoju metų laiku oda yra mišri ar net riebi, o šaltuoju metų laiku ji tampa sausa, vadinasi, pokytis laikinas. Kitaip sakant, oda sausa tampa dėl dehidratacijos. Taigi odos priežiūros rutiną reikėtų pakoreguoti atsižvelgiant į sezoniškumą. Žiemą naudokite priemones, skirtas sausai ir dehidratuotai odai, tačiau sušilus orams priemones būtinai pakeiskite ir vėl naudokite tokias, kurios geriausiai atitinka vyraujantį odos tipą. Na, o jeigu jūsų oda sausa visus metus, tuomet žiemą prireiks tik gerokai intensyvesnio poveikio priemonių nei vasarą.

Veido ir kūno odos drėkinimas bei apsauga

 

  • Šaltuoju metų laiku veido priežiūrai labai pravers vadinamieji cold cream, kuriems būdingas stiprus drėkinimas, tačiau kartu odai suteikiamas apsauginis barjeras. Apsauginį barjerą užtikrina šių kremų sudėtyje esantys vaškai ir aliejai. Puikiai tiks ir kitokio tipo veido kremai, kuriems būdinga turtinga sudėtis, užtikrinanti, kad bus suteiktas tiek odos drėkinimas, tiek maitinimas.
  • Nepamirškite kuo dažniau naudoti drėkinamųjų ir maitinamųjų veido kaukių. Galite rinktis tiek lakštines, tiek nenuplaunamas. Taip bus užtikrintas papildomas odos drėkinimas ir prisotinimas maitinamosiomis medžiagomis, kurios padidins odos atsparumą esant oro temperatūrų bei drėgmės šuoliams.

  • Einant į lauką, ypač ilgesniam laikui, labai pravers riebus balzamas ar kūno sviestas. Nors kūno oda apsaugota drabužiais, tačiau apsauga yra tik dalinė. Šaltis ir vėjas skverbiasi net ir per drabužius, oda šaldoma, todėl pažeidžiama jos natūrali pusiausvyra, sutrikdoma sebumo gamyba, oda ima šerpetoti, perštėti. Kūno sviestas ar grynas sviesto konsistencijos, turtingos sudėties aliejus (kakavos, sviestmedžių) puikiai tiks tiek viso kūno, tiek veido odai. Išvengsite nušalimo, stipraus išsausėjimo, perštėjimo. Šias priemones naudinga tepti tiek prieš ilgą buvimą lauke, tiek prieš miegą (jeigu oda mirši ar riebi, prieš miegą užteks patepti problemines vietas – kelius, alkūnes, plaštakas).

  • Žiemos laikotarpiu oda, bandydama apsisaugoti nuo išorės veiksnių poveikio, aktyviau regeneruojasi. Dėl to labai svarbu reguliariai pašalinti negyvos odos ląsteles, o kartu ir neleisti užsikimšti poroms dėl riebesnių ir tirštesnių priemonių naudojimo. Odos šveitimui saugiausia rinktis enziminius, neabrazyvius šveitiklius. Odos nešveiskite ką tik grįžus iš lauko arba ruošiantis į jį eiti. Geriausia šią procedūrą atlikti prieš miegą.
  • Nepamirškite atskirai palepinti ir rankų bei lūpų odos. Rankų odos priežiūrai rinkitės tiek drėkinamuoju, tiek maitinamuoju ir atstatomuoju poveikiu pasižyminčius rankų kremus ar balzamus. Dažnu atveju jie papildyti jau minėtu kakavos ar sviestmedžių aliejumi, stipriomis antioksidacinėmis medžiagomis pasižyminčiu šaltalankių aliejumi, gliceroliu, vitaminu E ir kt. Šių medžiagų rasite ir intensyvaus poveikio lūpų balzamuose. INCI sąraše greičiausiai atsidurs ir ricinų aliejus bei bičių vaškas.