Uždaryti
Išjungti
Prisijungti
Uždaryti
Jūsų krepšelis tuščias
Išjungti

Kaip sumažinti plaukų elektrinimąsi šaltuoju sezonu?

Prasidėjus rudeniui, ilgaplaukės kartais patenka į užburtą ratą. Norėdamos apsaugoti plaukus nuo šalčio, dėvi kepurę ar pridengia juos šaliku, tačiau nusiimant kaskart vargina plaukų elektrinimasis. Kartais jis ne tik matomas, bet netgi girdimas. Atrodo, kad plaukai kažko pyksta taip, kad net kibirkščiuoja... Kokia gi turėtų būti plaukų priežiūra, kad išvengtume „piktų“ plaukų?

 

 

Plaukų elektrinimosi priežastis

 

Kuomet dėvime kepurę, tarp jos audinio ir mūsų plaukų dėl trinties juda elektronai.  Vykstant elektronų mainams, vienas objektas įgyja teigiamą krūvį, o kitas neigiamą. Jeigu ore arba plaukuose yra pakankamai drėgmės, nuimant kepurę atsiradęs elektros krūvis neutralizuojamas. Tačiau, jeigu plaukai sausi ar pažeisti, o rytas pasitaikė sausas (ir, greičiausiai šaltas), kepurės audinys su plaukų sruogomis vienas kitą veikia tarsi magnetas. Tad kepurę nusiimant plaukai būna įsielektrinę. Trumpai tariant, bėdų pridaro sausas oras ir sausi bei pažeisti plaukai.

 

Sprendimas – tinkamas drėkinimas

 

Norint išvengti plaukų elektrinimosi, plaukus reiktų intensyviau drėkinti ir maitinti. Jeigu plaukai sausi ar dehidratuoti, apsiginkluokime drėkinamuoju poveikiu pasižyminčiu šampūnu, kondicionieriumi ir kauke. Jeigu plaukai pažeisti, svarbu ne tik drėkinti, bet maitinti, kad lengviau atkurtume sveiką plaukų struktūrą.

 

Kitas žingsnis, kad plaukų priežiūra apsaugotų nuo elektrinimosi – nenuplaunamos drėkinamosios priemonės: nenuplaunami kondicionieriai, aliejukai, serumai, purškikliai. Jeigu labiausiai pažeisti plaukų galai, verta naudoti daugiafunkcius plaukų galų aliejukus ar serumus. Jeigu plaukai sausi per visą ilgį, verčiau pasirinkti priemonę, skirtą tepti būtent per visą plaukų ilgį. Kuo šios priemonės skiriasi? Savo sudėtinėmis dalimis arba sudėtinių dalių proporcijomis, kurios lemia ne tik priemonės poveikį, bet ir plaukų išvaizdą. Jeigu per visą ilgį ištepsime plaukus priemone, skirta naudoti tik galiukams, plaukai ne tik nustos elektrintis, bet ir atrodys tarsi riebaluoti. Na, o šito juk nenorime, tiesa? Apskritai priemones, kurių sudėtyje yra aliejų, reiktų naudoti itin saikingai, nes „daugiau“ nereiškia „geriau“  ar juo labiau „gražiau“.

Natūralus arba jonizuotas plaukų džiovinimas

 

Siekiant išsaugoti plaukų drėgmę, šaltuoju sezonu (ir ne tik!) vertėtų rečiau naudoti plaukų džiovintuvą ir dažniau leisti plaukams išdžiūti natūraliai. Tiesa, šis patarimas nėra griežtas kalbant apie plaukų džiovintuvus, turinčius neigiamų jonų technologiją. Kuo kitoks jų veikimas? Vandens jonai turi teigiamą krūvį, o šio džiovintuvo – neigiamą. Tai reiškia, kad džiovinant vanduo atsiskiria efektyviau ir plaukai išdžiovinami greičiau. Žinoma, ne mažiau svarbu pasirinkti ir ne pačią karščiausią džiovintuvo oro srovę. Kuo ji karštesnė, tuo plaukai labiau pažeidžiami.

 

Medžio, šilko ir satino nauda

 

Jeigu plaukai niekaip nesiliauja elektrintis, išbandykite ir medines šukas. Jomis prižiūrimi plaukai yra labiau puoselėjami ir išsaugo daugiau drėgmės. Na, ir galiausiai, kai ieškosite naujo galvos apdangalo, pirmenybę teikite kepurei ar skrybėlei su satino arba šilko pamušalu. Puikiai tiks ir šilko ar satino skara. Šios medžiagos padeda išvengti trinties ir plaukų elektrinimasis gerokai sumažėja, netgi esant netobulai plaukų būklei ir sausam orui.