Uždaryti
Išjungti
Prisijungti
Uždaryti
Jūsų krepšelis tuščias
Išjungti

Kaip išsirinkti kreminę pudrą pagal odos tipą?

Renkantis kreminę pudrą, svarbu atkreipti dėmesį ne tik į atspalvį. Esant tokiai didžiulei tonuojančių priemonių įvairovei, ne mažiau svarbu pasirinkti ir odos poreikius geriausiai atitinkančias veikliąsias medžiagas. Tinkamai parinktos priemonės formulė pasirūpins ne tik gera odos būkle, bet ir sveika išvaizda.

 

Kreminė pudra riebiai odai (ir mišriai!)

 

Riebiai bei mišriai odai būdinga aktyvi sebumo gamyba, dėl kurios oda pradeda itin stipriai blizgėti. Dėl šios priežasties verta dairytis kreminės pudros ar makiažo pagrindo su užrašu MATTE. Matizuojamojo poveikio pudros padeda pilnai ar bent iš dalies pažaboti odos blizgėjimą dienos eigoje. Oda išlieka matinė visą dieną arba įgauna tik subtilų dewy (rasos efekto) švytėjimą. Jeigu oda yra itin riebi ir dewy efektas nepatinka, ant kreminės pudros verta dėti birios pudros sluoksnį, kuris sugeria odos riebalus. Galiausiai makiažą verta užfiksuoti purškiama makiažą fiksuojančia priemone. Tai suteiks ne tik ilgiau išliekantį matinį vaizdą, bet neleis kreminei pudrai „išsivaikščioti“.

 

Į ką atkreipti dėmesį?

 

Riebiai ir mišriai odai aktualios tokios formulės, kurios subalansuoja sebumo išsiskyrimą, o taip pat užkerta kelią spuogų susidarymui. Gamintojai akcentuoja, kad riebiai ir mišriai odai skirta skysta pudra neužkemša porų. Taip pat kreminė pudra riebiai odai dažniausiai gaminama be aliejų bei pasižymi stipresniu maskavimu, kad paslėptų netobulumus. Sudėtis gali būti papildyta niacinamidu, poras sutraukiančia žaliąja arbata ir drėkinamosiomis medžiagomis, pavyzdžiui, hialurono rūgštimi ar gliceroliu.

Kreminė pudra sausai odai (ir normaliai!)

 

Turint sausą arba normalią odą, sebumo išsiskiria mažai ir papildomo matiškumo siekti nebereikia. Tad geriausiai pasitarnaus skysta pudra, kuri odai suteikia natūralų efektą, švytėjimo arba rasotos odos (dewy) įvaizdį. Kreminė pudra sausai odai dažniausiai yra lengvos konsistencijos ir pasižymi minimaliu maskavimu.

 

Į ką atkreipti dėmesį?

 

Sausai ir normaliai odai skirtos tonuojamosios priemonės savo sudėtyje gali turėti aliejų, hialurono rūgšties, glicerolio, vitamino E, pantenono rūgšties, skvalano ir kt. Kuo daugiau maitinimo ir drėgmės – tuo geriau! Na, o kad skysta pudra padengta veido oda dienos eigoje išliktų lygi, be išsausėjusių plotų, svarbu tinkamai pasirinkti makiažo bazę, kuri pridrėkintų odą ir sulygintų jos paviršių dar prieš tepant tonuojamąsias priemones.

 

Ką rinktis turint brandžią ar jautrią odą?

 

Brandi ar jautri oda – tai ne odos tipas, tačiau būklė. Jautri oda taip pat gali būti sausa, riebi ar mišri. Analogiškai brandi oda gali būti linkusi į sausumą arba riebumą. Tad reikėtų paisyti tiek odos tipo, tiek būklės. Turint jautrią odą, geriau rinktis kuo lengvesnės konsistencijos ir natūralios ar dermatologinės formulės kreminę pudrą. Dar vienas sprendimas – rinktis ne skystą, tačiau mineralinę pudrą, kuri yra labai švelni ir visiškai neužkemša porų. Na, o brandžiai sausai odai pravers skysta pudra, kurios formulė turtinga drėkiklių.

Viena pudra – visiems odos tipams. Ar taip būna?

 

Skamba neįtikėtinai, tačiau technologijomis žengiant į priekį, atsiranda kreminių pudrų ir makiažo pagrindų, kurie gali išpildyti skirtingus odos poreikius. Visiems odos tipams tinkančios kreminės pudros idealiausiai tinka normalios ir mišrios odos savininkėms. Na, o jeigu oda yra ekstremaliai sausa arba laabai riebi, tuomet visgi geriau rinktis priemonę, skirtą konkrečiam odos tipui.

 

SPF – visada geras ėjimas

 

Jau rečiau, bet vis dar sklando mitas, kad SPF apsauga reikalinga tik vasarą. Dar kartą paneigiame šį mitą ir primename, kad veido odai SPF apsauga yra ypač svarbi visus metus, nes ji nuolat kontaktuoja su saulės spinduliais. Jie veikia odą net ir debesuotomis bei šaltomis dienomis! SPF apsauga turėtų būti veido kreme ir/ar tonuojamoje priemonėje. Tai padės išvengti priešlaikinio odos senėjimo ir pigmentinių dėmių susidarymo.