Uždaryti
Išjungti
Prisijungti
Uždaryti
Jūsų krepšelis tuščias
Išjungti

Ką daryti padauginus saulės spindulių ir nudegus odą?

Ką daryti padauginus saulės spindulių ir nudegus odą?

 

Visos žinome, kad prieš atsigulant pasideginti, reikalinga apsauga nuo saulės. Tačiau taip pat žinome, kad ima ir nutinka gyvenimas. Atsiduriame netikėtose situacijose, kai nesame pasiruošusios – ekspromtu nuvykstame susitikti su draugais ar į gamtą, kur plieskia saulė, o kremas nuo saulės likęs namuose. Tamsios ir nejautrios odos savininkės šiuo atveju gali numoti ranka ir akivaizdžių pasekmių nepajusti. Tuo tarpu šviesiaodės ir jautriaodės greit pajunta perštėjimą ir pamato stipriai paraudusią odą.

 

Pirmiausia – prausimas po drungnu vandeniu

 

Nudegus odą, venkite šilto ar juo labiau karšto dušo. Odą nuprasti reikėtų lengvai vėsia (ne šalta) vandens srove. Odos jokiu būdu nešveiskite nei šiurkščia kempine, nei odos šveitikliu, nes taip ją dar labiau pažeisite. Po prausimosi naudojamas rankšluostis turi būti kuo švelnesnio audinio arba galite tiesiog palūkėti, kol oda nudžius savaime.

Išsigelbėjimas – priemonės su pantenoliu

 

Saulėje nudegusią odą reikėtų kuo gausiau drėkinti ir raminti. Tam yra skirta kosmetika po deginimosi. Priemonės nr. 1 yra tos, kurių sudėtyje yra pantenolio. Pantenolis palengvina odos sudirgimą bei pažeidimus, pagreitina atsinaujinimo procesus, drėkina odą ir gerina jos elastingumą. Kosmetika su pantenoliu gali būti kremo, losjono ar putų pavidalo. Ji lengvai įsigeria ir atgaivina odą. Siekiant geriausių ir greičiausių rezultatų, priemones su pantenoliu rekomenduojama naudoti kelis kartus per dieną, o po patepimo bent tris valandas vengti sąlyčio su vandeniu.

Stebuklingasis alavijas

 

Alavijai garsėja kaip priemonė, skirta prižiūrėti jautrią odą. Šis augalas odos papildomai nedirgina, o kaip tik nuramina, atgaivina, sudrėkina, malšina raudonį, švelniai vėsina. Ši priemonė tinka ne tik kasdieni odos priežiūrai, bet ir gelbsti odą nudegus. Galima naudoti gryną alavijų gelį arba priemones, papildytus alavijų ekstraktu: želes, losjonus, kremus. Taip pat naudinga, jeigu naudojamų priemonių sudėtyje yra vitamino E, hialurono rūgšties (kuri veikia ne kaip rūgštis, o kaip švelnus drėkiklis) ar vėsinamuoju poveikiu pasižyminčio mentolio. Beje, esant odos nudegimams, vertėtų vengti aliejinių priemonių, ypač vazelino – tai odą dar labiau įjautrins.

 

Per kiek laiko atsistato odoje nudegusi oda?

 

Dažniausiai pasitaiko pirmojo arba antrojo laipsnio nudegimai. Esant pirmajam laipsniui, oda parausta, patinsta, atsiranda perštėjimas, oda išsausėja. Rečiau atsiranda pūslelių. Esant antro laipsnio odos nudegimui, oda tampa skausminga ir pūslėta. Abiem atvejais pilna odos regeneracija įvyksta maždaug per tris mėnesius. Per šį laikotarpį atsinaujina odos ląstelės ir oda reikalauja stipresnės priežiūros. Taip pat vertėtų vengti ir vėl per ilgai būti saulėje, o ir būnant trumpai būtina apsauga: kremas nuo saulės, losjonas ar purškiama priemonė. Apsauga nuo saulės turėtų siekti bent SPF 30, o dar geriau – SPF 50.

Esant stipriam nudegimui – kreiptis į dermatologą

 

Nors raminamoji, atkuriamoji ir vėsinamoji kosmetika padeda malšinti nudegusios odos perštėjimą, tačiau to gali ir neužtekti. Jeigu jūsų oda yra jautri ir iš prigimties itin šviesi, o nudegus atsirado pūslių, turėtumėte apsilankyti dermatologo kabinete. Specialistas galės tiksliai įvertinti odos būklę, esant poreikiui paskirti gydymą, o kartu ir profilaktiškai patikrinti turimus apgamus.