Uždaryti
Išjungti
Prisijungti
Uždaryti
Jūsų krepšelis tuščias

Jaunos odos priežiūra: ką daryti, kad odos būklė džiugintų?

Informacijos apie odos priežiūrą tikrai gausu, o priemonių pasirinkimas – begalinis. Kaip nepasiklysti ir tinkamai prižiūrėti jauną odą bei pasirinkti tinkamas priemones? Kokių klaidų vengti? Pabandykime tai išsiaiškinti drauge!

 

Odos tipai

 

Siekiant tinkamai prižiūrėti jauną veido odą, svarbu nustatyti savo odos tipą. Oda gali būti sausa, normali, mišri ir riebi. Papildomai oda gali būti jautri.

 

Riebi oda: blizgi, išsiplėtusiomis poromis, linkusi į pūlingus spuogus, inkštirus ir aknę. Greta uždegimų oda gali ir šerpetoti.

 

Mišri oda: dalyje veido oda matinė, o kitoje dalyje – blizgi, gali šerpetoti bei varginti spuogai. Dažniausiai riebi būna vadinamoji T zona: kakta, nosis ir smakras.

 

Normali oda: matinė, neryškiomis poromis, minimaliai linkusi į spuogus. Šio tipo odą lengviausia prižiūrėti, deja, ja pasidžiaugti gali nedaugelis.

 

Sausa oda: matinė, neišsiplėtusiomis poromis, nelinkusi į spuogus, tačiau linkusi šerpetoti dėl temperatūrų pokyčio ir net jauname amžiuje gali matytis negilios raukšlelės ar linijos, kurias ypač išryškina sausas bei karštas oras. 

 

Odos tipai

 

Vyraujantys jaunos odos tipai: mišri ir riebi

 

Bėgant laikui, dėl odoje vykstančių pokyčių, ji pamažu sausėja, tačiau jauname, iki maždaug 25 metų amžiuje, ypač būdingas mišrus bei riebus odos tipai. Svarbu pabrėžti, kad kartais odos keliamos problemos gali gluminti ir suklaidinti siekiant nustatyti odos tipą. Pavyzdžiui, tiek sausa, tiek mišri ir riebi oda gali šerpetoti. Skirtumas tas, kad sausa oda dažniausiai nelinkusi į spuogus ir sausėja dėl aplinkos temperatūrų pokyčių, o mišri ir riebi oda linkusi į spuogus bei uždegimus.

 

Riebios ir mišrios odos atveju šerpetojimas randasi dėl aktyviai besidalijančių odos ląstelių, kurių sluoksnis „maišosi“ su kilusiais odos uždegimais. Tad, rūpinantis jaunos odos priežiūra, svarbu gan dažnai naudoti šveitiklius su salicilo rūgštimi, AHA rūgštimis bei enziminius šveitiklius, kurie yra švelniausi  (kai kuriuos iš jų galima ir netgi rekomenduojama naudoti kasdien). Šveitimas gerina odos būklę, šalina suragėjusios, negyvos odos sluoksnį, ir leidžia pasiekti geresnį kitų priemonių poveikį.

 

Odos valymas ir drėkinimas

 

Kad ir kaip keistai skambėtų, mišrią bei riebią odą reikia ne aktyviai sausinti, tačiau valyti ir drėkinti. Besikemšančios poros, spuogai ir uždegimai sufleruoja, kad odos pusiausvyra yra pažeista. Bandydami odą sausinti galime sulaukti atvirkštinio rezultato – kuo labiau ją sausinsime, tuo labiau oda ginsis, gamindama dar daugiau sebumo (riebalų). Taigi svarbiausia odą valyti riebiai/mišriai odai skirtu, poras sutraukiančiu toniku, prausikliu ir jau minėtais šveitikliais. Papildomai pravers porų valymo juostelės ir kaukės užterštai odai. Naudojamose priemonėse dažniausiai sutinkamos veikliosios medžiagos yra arbatmedžių aliejus, cinkas, anglis, AHA rūgštys.

Derėtų nepersistengti su priemonėmis, kurios pasižymi sausinamuoju poveikiu ir nenaudoti jų pernelyg dažnai dėl apgaulingo jų poveikio. Kremus naudinga rinktis tuos, kurie suteikia matiškumo ir pasižymi poras sutraukiančiomis bei priešuždegiminėmis savybėmis. Esant mišriai odai, lygiagrečiai prireiks papildomų, normaliai ar sausai odai skirtų priemonių.

Odos drėkinimas

Kiti patarimai

 

  • Turint riebią bei mišrią odą, taip pat reikėtų kuo dažniau keisti rankšluosčius bei pagalvės užvalkalus, vengti odą liesti rankomis.
  • Iškilusių spuogų negalima spausti, nes didėja rizika kilti uždegimams bei formuotis randams.
  • Jaunos odos priežiūra reikalauja ir reguliariai apsilankyti pas kosmetologą. Profesionali priežiūra padės išvengti aknės atsiradimo bei randelių.
  • Atliekant makiažą mišrios ir riebios odos savininkėms pagelbės sebumo perteklių pašalinantys lapeliai, kurie padeda akimirksniu pataisyti makiažą dienos eigoje ir džiaugtis matine oda.
  • Greta odos priežiūros tiesiog privalu peržvelgti savo mitybą. Odos bei viso organizmo labui derėtų vengti šlamštmaisčio (greitojo maisto, kepto bei stipriai perdirbto maisto, produktų su rafinuotais aliejais), riboti saldumynų ir gazuotų gėrimų kiekį. Svarbu kasdien išgerti pakankamai vandens ir įtraukti į racioną kuo daugiau daržovių, žalumynų bei vaisių (idealiu atveju – ekologiškų).

Šias ir daugelį kitų grožio priemonių rasite EUROKOS e. parduotuvėje eurokos.lt.


Paskelbta: 2022-09-20