Sveikiname su Tarptautine Draugystės diena!

Liepos 30 d. Pasaulis švenčia Tarptautinę Draugystės dieną. Daugeliui iš mūsų draugystė reiškia moralinę sampratą ar žmogaus santykių idealą. Tad EUROKOS šia proga sveikina visus draugus bei linki nepamiršti ištarti gerą žodį savo artimiems bičiuliams.

Kokia draugystė yra gera?

Susidraugaujame su panašiais į save žmonėmis. Šeši svarbiausi kriterijai yra kalba, profesija, pasaulėžiūra (politinė, moralinė ir religinė), humoro jausmas, vietinė tapatybė ir išsilavinimas. Asmenybė ne tokia svarbi, kaip kultūriniai polinkiai – mėgstamos grupės, patinkančios knygos, juokai, iš kurių juokiamės. Tiesą sakant, geriausia nuoroda, kaip sutarsite su nepažįstamu žmogumi yra tai, ar mėgstate tą pačią muziką.

Ar vyrų ir moterų draugystės skiriasi?

Moterys, labiau tikėtina, turės geriausią draugę, tuo tarpu vyrai paprastai dažniau laikosi su grupe. Moterys linkusios vertinti draugystę emociniais ryšiais. Tuo tarpu vyrai galvoja, kiek laiko jie praleidžia drauge ar kaip ilgai jie vienas kitą pažįsta. Moterų draugystės paprastai būna artimesnės ir moterys susidraugauja su panašaus fizinio patrauklumo moterimis.

Ar laikui bėgant draugystė keičiasi?

Taip. Mažiems vaikams iš tikrųjų reikia tik vieno artimo draugo – neišvystome gebėjimo susitvarkyti su daugiau iki trečio dešimtmečio pradžios. Stipriausios ir ilgiausiai trunkančios draugystės užsimezga paauglystės pabaigoje ir įžengus į trečią dešimtmetį, tarkime, dėl stiprių bendrai patirtų išgyvenimų. Suaugusieji dažnai pastebi, kad senstant jų draugystės kinta. Taip yra, nes draugai atspindi kultūrines preferencijas, tokias, kaip muzika, knygos ir humoras, nes mūsų skonis irgi kinta.

Ar yra draugystės išlaikymo formulė?

Pasak Oksfordo universiteto profesoriaus R. Dunbaro, su labai artimais draugais reikia susisiekti maždaug kas antrą dieną, o su kitais penkiais artimiausiais bičiuliais maždaug kartą per savaitę – akis į akį ar elektroniniu būdu. Su kitais 15 pakanka kartą per mėnesį. Su kitais 50-čia – maždaug kas pusmetį, o su likusiais 150 iš jūsų asmeninių kontaktų, – bent kartą per metus. Kontaktuojant rečiau, draugai greitai iškrenta per jūsų socialinio tinklo sluoksnius. Išimtis yra artima draugystė, užsimezgusi vėlyvoje paauglystėje ar vos įžengus į trečią dešimtį – dažnai šiuos santykius galima atnaujinti nepasikeitusius netgi po dešimtmečių.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ir pabaigai keletas citatų apie draugystę, kad nuteiktų maloniai:

„Draugystė – tai meilė be sparnų” – George Gordon Byron

„Geras draugas – tarsi keturlapis dobilas: sunku rasti, laimė turėti” – airių patarlė

„Tikras draugas yra tas, kuris žino, kas tu iš tikrųjų esi, supranta, ką tau teko patirti, priima tave tokį, kokiu tapai, ir leidžia augti toliau” – William Shakespeare

„Stipriai draugystei nereikia kasdienių pokalbių ar nuolat būti kartu. Kol santykis gyvena širdyje, tikri draugai niekada neišsiskirs” – autorius nežinomas

„Verčiau eičiau su draugu tamsoje, nei šviesoje vienam” – Helen Keller

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Įsimintinos Draugystės dienos, mielieji!