Uždaryti
Išjungti
Prisijungti
Uždaryti
Jūsų krepšelis tuščias

Retinolis veidui – koks jo poveikis ir ką pasirinkti?

Kas yra retinolis?

Retinolis yra visiems gerai žinomas vitaminas A. Jis dar gali būti pavadintas retinaliu ar retinoine rūgštimi. Šis vitaminas garsėja savo antioksidacinėmis savybėmis, kurių dėka ląstelės yra saugomos nuo laisvųjų radikalų poveikio. Kaip žinome, laisvieji radikalai daro didelį neigiamą poveikį odai ir skatina jos senėjimo procesus, tad retinolis yra naudingas mūsų odai. Žinoma, ne tik odai! Taip pat ir regėjimui (ypač tamsoje), imunitetui, viso organizmo ląstelių dauginimui ir dalijimuisi, stiprių kaulų būklės palaikymui, nagams, moterų ir vyrų reprodukcinei sveikatai, sklandžiam nėštumui. Organizmui naudingi ir vitamino A provitaminai, pavyzdžiui, beta karotenas – jis organizme paverčiamas vitaminu A.

Retinolis ir oda

Retinolis veidui naudingas visiems, kurie nori sušvelninti ir atitolinti odos senėjimo procesus, o taip pat tiems, kuriuos vargina aknė – lėtinė, uždegiminė odos liga, kuriai būdingas skausmingų spuogų ir inkštirų atsiradimas. Kaip tai vyksta? Riebalinės liaukos užsikemša negyvos odos ląstelėmis ir riebalais, o tuomet formuojasi uždegiminiai židiniai ant veido, krūtinės, nugaros. Ši odos būklė siejama ir su vitamino A trūkumu – plaukų folikuluose vyksta perteklinė baltymo keratino gamyba. Ir tai ne vienintelė retinolio trūkumo pasekmė. Dėl retinolio trūkumo sulėtėjus epitelio atsinaujinimui, oda įgauna šiurkštumo, šerpetojimo, gali imti niežėti.

Retinolis skatina ląstelių regeneraciją, skatina kolageno ir elastino gamybą bei švelnina jau įvykusius odos senėjimo procesus: sumažina raukšleles, senatvines dėmes, suvienodina odos atspalvį, sutraukia poras, suteikia odai putnumo ir elastingumo. Kitaip nei, pavyzdžiui, AHA rūgštys, retinolis veikia ne tik išorinius, bet ir gilesniuosius odos sluoksnius.

Retinolio šaltiniai ir kosmetika

Dideli retinolio kiekiai randami gyvūninės kilmės produktuose: žuvyse ir žuvų taukuose, jautienoje (ypač kepenyse), vištienoje, kiaušinių tryniuose, piene ir jo gaminiuose. Retinolio provitaminų gausu morkose, pomidoruose, moliūguose, špinatuose, brokoliuose, abrikosuose, saldžiosiose bulvėse ir kituose vaisiuose bei daržovėse. Visgi dėl nualinto dirvožemio, nevisavertės mitybos ir patiriamo streso, naudinga pasitelkti ir provitaminų bei vitamino A maisto papildus ir išoriškai naudojamas priemones: kremus, veido ir paakių serumus. Kosmetikos priemonėse naudojami retinolio junginiai vadinami retinoidais arba retinaldehidais. Pastarieji skiriasi savo stiprumu. Itin stiprūs retinoidai (adapaleninas, tretinoinas) skirti aknės gydymo tikslams ir gali būti paskirti pagal receptą, o silpnesni (retinolis) naudojami įprastoje kosmetikoje.

Atsakingas naudojimas ir efektyvumas

Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad retinolis veidui naudojamas prieš naktį, kad būtų išvengta kontakto su saulės spinduliais. Tuomet priemonių su retinoliu nauda bus didžiausia ir išvengsime galimos žalos. Taip pat reikėtų saugoti gležną ir jautrią paakių sritį – jai naudoti reikėtų tik būtent paakiams skirtas priemones su retinoliu (paakių priežiūros priemonėse retinolio koncentracija mažesnė).

Priemones su retinoliu reikėtų tepti ant sausos odos. Jeigu turite itin sausą ar jautrią odą, retinolio priemonė turėtų būti papildyta ir stipriais drėkinančiais komponentais, arba drėkinamąją priemonę reikėtų naudoti papildomai. Priešingu atveju retinolis veidui odą gali dar labiau išsausinti, ypač priemonės naudojimo pradžioje. Taip pat galimas paraudimas ir dilgčiojimas. Pastebėjus odos polinkį išsausėti pradėjus naudoti priemones su retinoliu, reikėtų naudoti vos kartą per savaitę, vėliau – du kartus, ir taip pamažu dažnį didinti. Oda adaptuojasi ir maždaug po mėnesio ar dviejų pradedame matyti aiškius odos atsinaujinimo, glotnumo, elastingumo ir gaivumo požymius.

Idealu, jeigu priemonių su retinoliu naudojimo klausimais pirmiausia pasikonsultuotumėte su kosmetologu, kuris suteiktų informacijos, kaip dažnai naudoti priemones su retinoliu ir kokią koncentraciją rinktis, atsižvelgiant į individualų odos tipą bei būklę. Taip pat pakalbėjus su kosmetologu bus ramiau, jeigu pareikš pradinis diskomfortas, kurį sukelia sausėjimas ar paraudimas – tai yra pirminė odos reakcija į retinolį, o ne rodiklis, kad priemonė netinkama. Renkantis priemones savarankiškai ir bandant jas pirmąjį kartą, geriausia pradėti nuo mažiausios koncentracijos (0.1 %).

retinolis

Šias ir daugelį kitų grožio priemonių rasite EUROKOS e. parduotuvėje eurokos.lt.


Paskelbta: 2022-03-14