JUODASIS PENKTADIENIS: kas tai?

Ar pastebėjote, kad Lietuvoje pamažu prigyja Juodojo penktadienio tradicija? Jau kelerius metus didieji prekybos centrai bei internetinės parduotuvės jungiasi prie pasaulinės bangos ir penktadienį, po amerikietiškosios Padėkos dienos, skelbia didelius išpardavimus bei nuolaidas. Tačiau kas gi yra tas Juodasis penktadienis? Pateikiame keletą faktų apie Juodąjį penktadienį, kurie padės geriau suprasti šį fenomeną.

 

  • Terminas Juodasis penktadienis XIX amžiuje buvo vartojamas apibūdinti akcijų rinkos nuopuoliams. Nors dabar Juodojo penktadienio vardu vadinama pati didžiausia apsipirkinėjimo diena, pavadinimas iš pradžių buvo taikomas visai kitokiems įvykiams apibūdinti. Ištisus šimtmečius epitetas juodas buvo naudojamas įvardinti įvairioms negandoms.
  • Pavadinimas Juodasis penktadienis Amerikoje paplito tik XX amžiaus paskutiniame dešimtmetyje. Ši frazė stebėtinai ilgą laiką buvo siejama vien su Filadelfija dėl to, kad ten, kaip Juodasis penktadienis, buvo apibūdinamas milžiniškas mašinų ir pėsčiųjų eismas, susidarantis po Padėkos dienos. Už Filadelfijos ribų šis pavadinimas pradėtas vartoti tik devintame dešimtmetyje. Jis itin paplito paskutiniojo praėjusio amžiaus dešimtmečio viduryje.

 

 

 

 

 

 

  • Nors dažnai teigta, kad Juodasis penktadienis yra pati didžiausia apsipirkinėjimo diena, toks pavadinimas tapo pelnytu tik 2001 metais. Taip yra todėl, kad ilgus metus amerikiečiai buvo labiau linkę apsipirkinėjimo darbus atidėlioti, o ne vaikytis nuolaidas. Taigi, iki tol didžiausias pinigų tuštinimo metas būdavo šeštadienis prieš Kalėdas.
  • Juodojo penktadienio metu JAV ypač populiaru parduotuvių duris lankytojams atverti net 4:00 ar 5:00 valandą ryto. Ir nors tai nėra oficiali šventė, tačiau Amerikoje neretai darbuotojams suteikiamas laisvadienis. Taip sąmoningai padidinamas potencialių pirkėjų skaičius, kadangi taip gaunasi net 4 laisvos dienos: Padėkos diena, Juodasis penktadienis ir dvi savaitgalio dienos.

O ar jūs pasiruošę Juodajam penktadieniui? Ar ketinate pasinaudoti puikiomis akcijomis? :)

11.23 - 11.25 mūsų el.parduotuvėje su nuolaidos kodu JUODAS gaukite papildomą 10 % nuolaidą visam pirkinių krepšeliui! Nuolaidos SUMUOJASI.