Uždaryti
Išjungti
Prisijungti
Uždaryti
Jūsų krepšelis tuščias

MES už švaresnį pasaulį! EUROKOS palaiko GOSH iniciatyvą – rinktis priemones perdirbto plastiko pakuotėse

MES už švaresnį pasaulį!

Daugiau nei 8 milijonai tonų plastiko kiekvienais metais patenka į vandenynus ir, kaip skaičiuojama, maždaug 2050-aisiais metais, plastiko vandenynuose bus daugiau nei žuvų.

Jūriniai vėžliai ir kiti vandens gyvūnai vis dažniau per klaidą suėda užteršto vandens „gėrybę“ – plastiko šiukšlę. Daugiau nei 50 proc. visų jūrinių vėžlių savo skrandžiuose turi atliekų iš plastiko ir dėl to patiria virškinimo sutrikimus, o galiausiai nugaišta. Skaičiuojama, kad tik 1 iš 1000 vėžlių sulaukia suaugusio vėžlio amžiaus. Vandenynų valymas yra ilgas ir lėtas procesas, tačiau ilgiau laukti nebegalime ir turime veikti tam, kad išsaugotume gamtą.

Vis dažniau kalbama apie tvarų vartojimą, gamtos tausojimą ir kartu plastiko perdirbimą. Nuo 2013 metų veikianti Ocean Waste Plastic organizacija veikia remiantis vandenynus užteršusio plastiko perdirbimu ir transformacija į naujas bei patrauklias pakuotes. Sudėtinga idėja tik nuo 2018 metų įgavo pagreitį ir jau gali pasidžiaugti, kad 1000 tonų plastiko iš vandenynų buvo perdirbta, o šiandien jau puikuojasi žinomiausių pasaulyje prekių ženklų parduotuvių lentynose. Ar galite įsivaizduoti kosmetikos produktus perdirbtose pakuotėse? Tvaraus vartojimo kelią pasirinko novatoriškas kosmetikos, kūno priežiūros priemonių bei kvepalų gamintojas „GOSH COPENHAGEN“.

Įrodydama natūralų rūpestį planetos ateitimi, „GOSH COPENHAGEN“ kompanija ėmėsi dar nematytos veiklos – renka vandenynuose susikaupusį plastiką, jį perdirba ir gamina pakuotes kosmetikos priemonėms. Ateityje šią veiklą norėtų plėsti ir tikisi šiuo pavyzdžiu užkrėsti kitas kompanijas.1000 gramų plastiko, surinkto vandenynuose, yra perdirbama ir pagaminama nauja pakuotė panaudojant net 900 gramų perdirbto plastiko. „GOSH COPENHAGEN“ veiklos principas grindžiamas politika „pakartotinis naudojimas –  taršos mažinimas – perdirbimas“. 2019 metų rugpjūtį prekės ženklas išleido pirmąjį produktą, kuris buvo įpakuotas perdirbto plastiko pakuotėje. Ir tai yra ne vienintelė naujiena. EUROKOS parduotuvėse ir e. parduotuvėje jau galite įsigyti GOSH DEXTREME makiažo pagrindus, GOSH CHAMELEON makiažo pagrindą ir GOSH CATCHY EYES DRAMA blakstienų tušą.

 

„GOSH COPENHAGEN“ inicijuoja prisidėjimą prie Pasaulio gamtos fondo (angl. World Wildlife Fund – WWF) ir kviečia simboliškai „įsivaikinti“ po jūrinį vėžliuką. Šio pobūdžio parama padeda ne tik prie vietiniams projektams, susijusiems su vėžlių judėjimu ir jų natūralios aplinkos išsaugojimu, bet ir remia kitus gyvūnams gyvybiškais svarbius projektus visame pasaulyje.

  • Pasaulio gamtos fondas kovoja dėl naudojamų jūrinių vėžlių žvejybos metodų, skatina naudoti mažiau pavojingus ir žalojančius žvejybos įrenginius.
  • Aktyviai veikia ties teisiniais klausimais, susijusiais su nelegalia vėžlių žvejyba ir prekyba.
  • Siekia išplėsti ir sukurti saugią jūrinę teritoriją.

Prie šios iniciatyvos prisijungęs grožio ir kosmetikos parduotuvių tinklas EUROKOS savo globoje jau turi vieną jūrinį vėžliuką ir savo indėliu prisideda prie Pasaulio gamtos fondo veiklos – gyvūnų rūšių ir jų natūralios aplinkos išsaugojimo.


Paskelbta: 2020-03-13