Uždaryti
Išjungti
Prisijungti
Uždaryti
Jūsų krepšelis tuščias
Išjungti

Black Friday arba Juodasis penktadienis – ypatingi pasiūlymai e-parduotuvėje nuo lapkričio 25 iki 27d!

Vos spėjo praūžti Singles Day akcijų ir pramogų savaitgalis, o jau šurmuliuoja Black Friday šventiniai pasiūlymai. Nors Juodasis penktadienis yra tik viena diena, kuri kasmet kinta, tačiau galime pastebėti tendencijas, kad ne visi prekybininkai paiso konkrečios datos, tad Juodojo penktadienio pasiūlymai išsitęsia net per kelias savaites. Visgi oficialus Juodasis penktadienis šiais metais bus lapkričio 25–ąją. Prie jo, žinoma, prisijungs ir EUROKOS. Kas, kaip ir kodėl – pažvelkime išsamiau!

Juodojo penktadienio kilmė

Juodasis penktadienis kildinamas iš JAV, kur Black Friday žymi penktadienį po Padėkos dienos. Būtent šis penktadienis laikomas kalėdinio laikotarpio pradžia, kuomet metas ieškoti dovanų ir šventiškai puošti namus. Vykstant Juodojo penktadienio išpardavimui, kai kurios parduotuvės atsidaro jau vidurnaktį, o pastaruoju metu dar anksčiau – jau per Padėkos dieną, t. y. ketvirtadienį. Išpardavimai ir specialūs pasiūlymai vyksta iki pirmadienio. Black Friday JAV yra pati aktyviausia apsipirkimo diena.

Kodėl penktadienis juodas?

Nors žodis „juodas“ turi neigiamą atspalvį ir siejasi su vargais, tačiau netikėtai prilipo įvardijant dieną, kurią lydi gausa. Pirmiausia tokį pavadinimą davė policininkai, norėdami akcentuoti tai dienai būdingą judrų eismą ir spūstis. Gerokai vėliau, 1975 m. Black Friday pavadinimas pasirodė ir leidinyje „The New York Times“ ir buvo taikoma tik Filadelfijai. Tuo tarpu nacionalinio dėmesio pavadinimas sulaukė devintojo dešimtmečio pradžioje. Beje, būta ir bandymų šią dieną pervadinti Didžiuoju penktadieniu, tačiau bandymai buvo nesėkmingi. Tad palaipsniui įsigalėjo šventės pavadinimas Juodasis penktadienis – Black Friday.

Juodojo penktadienio plėtra ir pokyčiai

Juodojo penktadienio išpardavimų šventė netruko nuvilnyti per visą pasaulį. Visgi šios šventės laukė ir didelis išbandymas, t. y. COVID-19 pandemija, kuriai atūžus buvo ribojami pirkėjų srautai prekybos centruose arba nebūtinų reikmių parduotuvės apskritai buvo uždarytos. Be to, pradėjo stipriai keistis apsipirkimo įpročiai – vis daugiau žmonių atsigręžė į pirkimą internetu. Pandemija dar labiau prisidėjo prie nutolimo nuo konkrečios Juodojo penktadienio datos. Juodasis penktadienis jau žymi nebūtinai vieną išpardavimų dieną ar savaitgalį, bet savaites ar apskritai šventinį prekybos laikotarpį artėjant Kalėdoms.

Black Friday pasiūlymai EUROKOS

Prie Juodojo penktadienio tradicijų jau keletą metų iš eilės prisijungia ir EUROKOS. Šiais metais Juodasis penktadienis (ar tiksliau savaitgalis) prasidės lapkričio 25–ąją, tad pirkėjai jau gali laukti specialių pasiūlymų. Vienais metais gali būti suteikiamas specialus nuolaidos kodas, o kitais metais absoliučiai visos prekės parduodamos su nuolaidomis. Jau netrukus paaiškės ir šių metų staigmenos!

Galbūt jau turite idėjų, ką norėtumėte įsigyti pigiau sau ar nupirkti kaip šventinę dovaną artimiesiems ar bičiuliams. Mes savo ruožtu taip pat pasidalinsime trumpu sąrašėliu su prekėmis, kurios vartotojų šiuo metu vertinamos ir graibstomos gausiausiai:

  1. EUROKOS grožio advento kalendorius – džiaugsmas ir staigmenos visam advento laikotarpiui.
  2. CRAZY purškiamosios spalvotos muilo putos – puiki kalėdinė dovana mažiesiems.
  3. ORANGE vyrų kosmetikos rinkinys – jauki ir praktiška dovana broliui, vyrui ar tėčiui.
  4. MITOMO BEE VENOM + GOLD paakių kaukė – japoniškas paakių grožio ritualas jaukiam žiemos vakarui.
  5. MITOMO JAPAN BEAUTY BOX veido kaukių rinkinys – ieškantiems estetiškos ir praktiškos dovanos draugei, seseriai, mamai ar močiutei.
  6. NYX PROFESSIONAL MAKEUP 12 DAY HOLIDAY COUNTDOWNS advento kalendorius – dekoratyvinės kosmetikos staigmenų dėžutė šventiniam laikotarpiui.
  7. GA.MA IQ PERFETTO plaukų džiovintuvas – vertinantiems praktiškas dovanas ir kokybę.
  8. BONBONS SWEET CANDY tualetinis vanduo – saldi švenčių nuotaika žaismingame buteliuke tiek mergaitėms, tiek moterims.