Uždaryti
Išjungti
Prisijungti
Uždaryti
Jūsų krepšelis tuščias

Žalia Gentis: NIYOK – pažangios dantų pastos be nesąmonių!

Labas!

Grįžau su džiugiomis naujienomis iš EUROKOS e. parduotuvės, kur savo nišą atrado ir natūrali kosmetika. Šį kartą natūralios kosmetikos asortimentas papildytas vokiškomis NIYOK dantų pastomis: natūraliomis, sertifikuotomis COSMOS NATURAL, veganiškomis, befluorėmis, tinkamomis visai šeimai. Na, o siekiant tvarumo, šioms dantų pastoms sukurtos pažangios pakuotės, pasitelkiant ne tik plastiką, bet ir bioskaidžią, gamtinės kilmės medžiagą (50 % tūbelės sudaro polietilenas ir 50 % šampaninė kreida).

Kaip deklaruoja pats gamintojas, su NIYOK dantų pasta klientas gauna tai, ko jam iš tikrųjų reikia: jokių užpildų, jokių sintetinių ingredientų, jokių nesąmonių (!). Pagrindinis NIYOK dantų pastų komponentas yra kokosų aliejus, kuris veikia kaip antibakterinė ir priešuždegiminė medžiaga. Kalkinė dantų pastos tūbelė sukurta derinant tvarumą ir funkcionalumą.

EUROKOS suteikė galimybę nemokamai išbandyti trijų rūšių NIYOK dantų pastas, kurios mane pasiekė pastelinės koralų spalvos kartono dėžutėje. Pačioje dėžutėje – kartono drožlės. Kitaip sakant, pakuojant nebuvo panaudotas pridėtinis plastikas, tad gamintojui iš karto uždėjau riebų pliusą.


Pirmiausia išbandžiau dantų pastą raudonoje pakuotėje – NIYOK BLOOD ORANGE & BASIL (75 ml). Dantų pasta baltos spalvos, pasižymi neįprasta – šilkine, itin švelnia – konsistencija. Dantų pasta subtiliai ir maloniai kvepia citrusais (jeigu nežinočiau, kad sudėtyje yra raudonųjų apelsinų, spėčiau, kad kvepia mandarinais). Dantų pasta malonaus, šiek tiek saldaus skonio, itin lengvai nuvalo minkštąsias apnašas, dantys lieka itin glotnūs. Pirmasis įspūdis išties geras!

Pažvelgus į sudedamųjų dalių sąrašą, taip pat džiugu. Sudėtyje net 99.6 % natūralių ingredientų, kurių iš viso yra vos 12. Be to, kiekvienas ingredientas turi buitišką, kiekvienam suprantamą paaiškinimą. Pagrindinis ingredientas, t. y. ekologiškas kokosų aliejus, pristatomas kaip antibakterinė sudedamoji dalis, vanduo pristatomas kaip skystumo suteikianti medžiaga, ksilitolis apibūdinamas kaip su ėduonimi kovojanti medžiaga (kitaip sakant, atlieka fluoro funkciją) ir t. t. Skaitant tokią etiketę nėra pojūčio, kad norint ką nors suprasti, turi būti chemiku :)


Antroji dantų pasta – NIYOK PEPPERMINT & LEMON (75 ml). Kaip ir pirmoji, pasižymi balta spalva, itin švelnia, šilkine konsistencija. Aromatas bei skonis artimi klasikinėms dantų pastoms – juntamos mėtų natos. Vis dėl to, natūraliose dantų pastose juntamas mėtų skonis yra kiek kitoks – mažiau šaldantis ir turintis kartumo. Tai siečiau su sudėtinių dalių ypatybėmis – cheminėse dantų pastose šaldomasis poveikis bei mėtų ar pipirmėčių skonio intensyvumas išgaunamas pasitelkiant sintetinius komponentus, tuo tarpu natūraliose dantų pastose juntami aromatai ir skoniai yra gamtinės kilmės, „nepagražinti“.

Sudėtyje vėlgi 99.6 % natūralių ingredientų ir jų vėlgi vos 12. Sudėtis beveik identiška pirmajai dantų pastai, šiek tiek skiriasi tik ingredientų eiliškumas bei eteriniai aliejai, suteikiantys dantų pastai skonį ir kvapą.


Galiausiai išbandžiau dantų pastą geltonoje tūbelėje – NIYOK LEMONGRASS & GINGER (75 ml). Ši dantų pasta iš karto tapo mano favorite ir leido suprasti, kad citrinžolių aromatas – vienas mėgstamiausių. Dantų valymasis šia priemone tampa ypač maloniu (kvapniu ir skaniu) ritualu. Reikia sutikti, kad kartais natūralios dantų pastos, pavyzdžiui, su šalavijais ar kitomis žolelėmis, yra labai specifinio ir ne itin malonaus skonio. Tuo tarpu ši dantų pasta yra gyvas įrodymas, kad netradiciniai skoniai ir kvapai gali būti itin patrauklūs.

Šioje dantų pastoje atsikartoja balta spalva, šilkinė konsistencija, natūralių ingredientų procentas ir kiekis. Kitaip nei pirmose dviejose dantų pastose, šioje yra daugiau eterinių aliejų komponentų (imbierų ir citrinžolių eteriniai aliejai, geraniolis, limonenas, linalolis).

NIYOK dantų pastas įsigyti gali EUROKOS fizinėse parduotuvėse bei e. parduotuvėje.

 

Linkėjimai,

Žalia Gentis